Jump to content

Ниво на сигнал


Basaev

Recommended Posts

Абсолютно , не видяхме категорично, че нама TV по кабела . Ако има в повечето моменти не е проблем такова ниво , разбирасе е добре да има такова ONT, което да отдели TV сигнала и всичко е ОК . В повечето случай се цели ниво на сигнала -20до -24dB интернет и -8 TV , Когато пускаш TV както казах е препоръчително използването на такива ONT устройства защото проблеми винаги може да има. Също така ако върви TV е добре да имате такъв Pawer Metar че има доста подводни камъни . При сплит х32  изградихме линия при която клиент имаше на растояние  17км като сплитера бе на 10 км . Като нивата бяха -7dB tv / -24 Net . Пробвано бе х64 като интернета работеше ,но TV беше зле , имаше аналогова която стана отвратителна . Какво искам да кажа с всичко това ,: винаги избирайте по слаби нива ,дори като оживявате линията, правете я така както ще работи с максимален брой клиенти . Често линията се проектира с максимална дължина под 4 километра със сплит х128 за TV  като линията  е EPON  и макс абонати х64 .

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.12.2021 г. at 23:27, Basaev написа:

Става въпрос само за Интернет! А интернета на клиента прекъсва. Затова си помислих че този сигнал е прекалено силен и мислех да слагам затихвател.

На 1550 не съм мерил.

На мен "става въпрос само за интернет ......" ми стига за да преценя че Басаев подържа мрежа само с интернет пренос и никаква ТВ, никакви 1550, никакви 5 лева !Хайде да спрем словоблудството.Може да не е разчел сплитването , може да мери в някакъв шибан режим, може да е нахакал някво СФП Ц++++ ,може още 100 неща!Не е нещо за умиране.Няма да ми се срине мрежата.Има нещо , ще си го хване от къде идва - така се трупа опит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.