Jump to content

Микротик nRAYG-60adpair


Evgeni-DP

Recommended Posts

На какво разстояние (дистанция) смяташ да ги ползваш ? И какви изисквания имаш за пропускателната способност на линка.

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Интересува ме за 3-4км дали изобщо ще се видят и дали биха вършили работа за прекарване на 500mbps да кажем. Никъде не видях над 1.5 км да пише нещо.

2. На 1км също бих ги ползвал, ако наистина стигат 1 GBps

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3-4 км са успявали като монтират у-вата на 60-ки и 90-ки паници. Преди време имаше тестове на едни поляци.
Няке време след това излезе отговора от УБНТ, който доказано мята на 15+ км (airFiber 60 LR).
Лично мен ме притесняват на УБНТ факта, че не са затворени у-вата, като при Мтик (вероятно ще има проблем при обилен снеговалеж).
Ако е за скорости 300-500 - по-добре карай на 5GHz.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За убнт си има капаци то и мт има но в Бг не съм виждал. На 15+ км работят но при ясно време, а и на убнт процесора е доста по-слаб.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, master написа:

За убнт си има капаци то и мт има но в Бг не съм виждал. На 15+ км работят но при ясно време, а и на убнт процесора е доста по-слаб.

А имаш ли наблюдения при снеговалеж, мъгла, дъжд на колко слиза пропускателната способност. Поне 50-100 Mbps не прекарва ли ?

Редактирано от msboy
допълване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тестовия линк лятото си спираше в дъжда на 10км.

Друг е въпроса, че това лято падаха сериозни количества.

  • Благодаря 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.