Jump to content

Микротик nRAYG-60adpair

Evgeni-DP
 Share

Recommended Posts

На какво разстояние (дистанция) смяташ да ги ползваш ? И какви изисквания имаш за пропускателната способност на линка.

Edited by msboy
допълване

1. Интересува ме за 3-4км дали изобщо ще се видят и дали биха вършили работа за прекарване на 500mbps да кажем. Никъде не видях над 1.5 км да пише нещо.

2. На 1км също бих ги ползвал, ако наистина стигат 1 GBps

На 3-4 км са успявали като монтират у-вата на 60-ки и 90-ки паници. Преди време имаше тестове на едни поляци.
Няке време след това излезе отговора от УБНТ, който доказано мята на 15+ км (airFiber 60 LR).
Лично мен ме притесняват на УБНТ факта, че не са затворени у-вата, като при Мтик (вероятно ще има проблем при обилен снеговалеж).
Ако е за скорости 300-500 - по-добре карай на 5GHz.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

За убнт си има капаци то и мт има но в Бг не съм виждал. На 15+ км работят но при ясно време, а и на убнт процесора е доста по-слаб.

Analog Audio™

преди 19 минути, master написа:

За убнт си има капаци то и мт има но в Бг не съм виждал. На 15+ км работят но при ясно време, а и на убнт процесора е доста по-слаб.

А имаш ли наблюдения при снеговалеж, мъгла, дъжд на колко слиза пропускателната способност. Поне 50-100 Mbps не прекарва ли ?

Edited by msboy
допълване

На тестовия линк лятото си спираше в дъжда на 10км.

Друг е въпроса, че това лято падаха сериозни количества.

• Thanks 1

Analog Audio™