Jump to content
  • 0

CAPsMAN контролер на RB 3011 UiAS-RM


tims

Въпрос

Здравейте. Въпроса ми е следния. Може ли да се вдигне CAPsMAN контролер на базата на RB 3011 UiAS-RM или друг маршрутизатор с RuterOS, които нама WI-FI модули? На какви интерфейси ще трябва да се активира самия CAP и дали изобщо може да се получи? Имам някакъв спомен, че преди време гледах клип в тубата относно CAPsMAN, където се споменаваше че контролера може да се изгради на базата на всяко устройство с RuterOS, дори такова без  WI-FI модул, но никъде не намирам литература за това, как точно може се получи. За AP-та, ще се ползват cAP ac RBcAPGi-5acD2nD. Конфигурирал съм вече CAPsMAN, но винаги маршрутизатора е бил с WI-FI модули и може да се каже, че самата конфигурация на контролера ми е горе-долу ясна с изключение на случай като този, за които няма достатъчно литература. Благодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Правилно сте разбрали, че на всеки борд може да се пусне cAPsMAN . Условието е да има инсталиран безжичният пакет на рутера макар и без да има радио модул за да може да конфигурирате контролера!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Стигнах до там, докъдето бях стигнал преди време в една пробна конфигурация. Тогава не продължих, защото не ми се занимаваше. Няма интерфейс върху който да активирам контролера. Виртуален не мога да създам... нямам идея какво следва нататък. 😀

cap.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Нещо се бъркате! Това меню е за активиране на АПтата в режим на контрол от мениджър, а самият мениджър се активира и конфигурира от меню caps-man !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Явно все още нямам капацитет за подобна конфигурация, а  и да си призная, твърде много несвестни според мен има в тази автоматизация и точно поради причината че не я познавам добре, не знаех какво да очаквам като краен резултат. Именно затова не си дадох зор с нея и си направих нещата по стария добър начин с радиата в бридж и vlan-и. Сканирах си и си подредих каналите, направих си листи за нивата на сигналите за да работи нормално превключването и сега ако има някъде проблем ще знам къде да го търся. В CAPsMAN как щяха да се държат каналите, нямаше ли да се припокриват или да ходят на зашумен ефир? Почти никъде не се споменава за конфигурация с маршрутизатор без безжични интерфейси и ми бе любопитно дали ще стане наистина, но точно на това място не ми се рискува да правя експерименти. Благодаря за отговора 👍

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пак ти задаваме въпроса: правиш ли разлика между контролер и клиент?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 4 часа, tims написа:

.... В CAPsMAN как щяха да се държат каналите, нямаше ли да се припокриват или да ходят на зашумен ефир? Почти никъде не се споменава за конфигурация с маршрутизатор без безжични интерфейси и ми бе любопитно дали ще стане наистина, но точно на това място не ми се рискува да правя експерименти. Благодаря за отговора 👍

CCR1009 се справя пример много лесно с такава задача,  която съм показал тук !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.