Jump to content
  • 0

CAPsMAN контролер на RB 3011 UiAS-RM

tims
 Share

Question

Здравейте. Въпроса ми е следния. Може ли да се вдигне CAPsMAN контролер на базата на RB 3011 UiAS-RM или друг маршрутизатор с RuterOS, които нама WI-FI модули? На какви интерфейси ще трябва да се активира самия CAP и дали изобщо може да се получи? Имам някакъв спомен, че преди време гледах клип в тубата относно CAPsMAN, където се споменаваше че контролера може да се изгради на базата на всяко устройство с RuterOS, дори такова без  WI-FI модул, но никъде не намирам литература за това, как точно може се получи. За AP-та, ще се ползват cAP ac RBcAPGi-5acD2nD. Конфигурирал съм вече CAPsMAN, но винаги маршрутизатора е бил с WI-FI модули и може да се каже, че самата конфигурация на контролера ми е горе-долу ясна с изключение на случай като този, за които няма достатъчно литература. Благодаря за вниманието.

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Правилно сте разбрали, че на всеки борд може да се пусне cAPsMAN . Условието е да има инсталиран безжичният пакет на рутера макар и без да има радио модул за да може да конфигурирате контролера!

Edited by JohnTRIVOLTA
  • Thanks 1

• 0

Стигнах до там, докъдето бях стигнал преди време в една пробна конфигурация. Тогава не продължих, защото не ми се занимаваше. Няма интерфейс върху който да активирам контролера. Виртуален не мога да създам... нямам идея какво следва нататък. 😀

cap.jpg

• 0

Нещо се бъркате! Това меню е за активиране на АПтата в режим на контрол от мениджър, а самият мениджър се активира и конфигурира от меню caps-man !

• 0

Явно все още нямам капацитет за подобна конфигурация, а  и да си призная, твърде много несвестни според мен има в тази автоматизация и точно поради причината че не я познавам добре, не знаех какво да очаквам като краен резултат. Именно затова не си дадох зор с нея и си направих нещата по стария добър начин с радиата в бридж и vlan-и. Сканирах си и си подредих каналите, направих си листи за нивата на сигналите за да работи нормално превключването и сега ако има някъде проблем ще знам къде да го търся. В CAPsMAN как щяха да се държат каналите, нямаше ли да се припокриват или да ходят на зашумен ефир? Почти никъде не се споменава за конфигурация с маршрутизатор без безжични интерфейси и ми бе любопитно дали ще стане наистина, но точно на това място не ми се рискува да правя експерименти. Благодаря за отговора 👍

• 0
  • Administrator

Пак ти задаваме въпроса: правиш ли разлика между контролер и клиент?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

• 0
Преди 4 часа, tims написа:

.... В CAPsMAN как щяха да се държат каналите, нямаше ли да се припокриват или да ходят на зашумен ефир? Почти никъде не се споменава за конфигурация с маршрутизатор без безжични интерфейси и ми бе любопитно дали ще стане наистина, но точно на това място не ми се рискува да правя експерименти. Благодаря за отговора 👍

CCR1009 се справя пример много лесно с такава задача,  която съм показал тук !