Jump to content

Отдалечен достъп


Recommended Posts

Здравейте,дайте ми съвет програма за отдалечен достъп при която домакинът не вижда моите действия( разбира се знае че работя на компютъра му ).  Настройките на сървърната част да са защитени със парола .Програмата може и да е платена .

Редактирано от nikisv
Допълнително пояснение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

1. Здравей @nikisv ще започна с това, че една част, макар и по малката от света за настолен компютър или лаптоп не ползват операционната система на МикроМеката компания от град Редмънд в съединените Американски държави. И може би ще се учудиш ако ти кажа, че това което искаш в другите операционни системи като MacOS или Linux са просто няколко клика с мишката без да инсталираш каквото и да е, камо ли да е платено.

2. Но по начина по който задаваш въпроса те издава, че си потребител на Прозореца. Тъй като тази система в десктоп вариант се работи само с мишка кликаща на бутони и не предоставя друг вид интерфейс отговора е, че не може двама души да ползват тази периферия и единия от тях да не вижда какво прави другия.

3. Затова твоето решение е да направиш друг акаунт и докато някой е седнал физически пред системата и си работи с неговия ти ще работиш с твоя. Има обаче един проблем, тази ОС работи под различни лицензи и Remote Desktop който си е част от системата изисква такъв ако трябва двама души да работят заедно. (това не се отнася за сървър, там може двама без лиценз)

 

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да основно ползвам windows но съм изчел почти всички твои  статии за linux  и мога да кажа че имам базови познания благодарение и на теб .За което благодаря . А въпросния компютър е служебен и със Windows 10 Home  и няма и RDP даже . Не мога и да сложа административен акаунт в който аз да влизам а да оставя собственика му като обикновен потребител .  Мисля че постигнах това което желаех със UltraVNC . Но тя няма парола за настройките и собственика и всеки един момент може да си разреши картината на собствения си комп. Извинявам се ако съм написал някоя глупост но по професия съм матричар .Това ми е само нещо като хоби и се опитвам да направя услуга на жена ми да не и откраднат занаята .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Дори не съм и намекнал, че си написал някоя глупост. Външните програми тип Remote Management не съм ги споменал защото всички от тях ползват активния профил в системата, което убеден съм няма как да се скрие от седящия пред екрана. Може би ако открехнеш вратата още малко ще се появят други идеи за реализиране. В този форум има скрити спящи клетки които професионално ползват Прозореца, може някой да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

LogMeIn работи чудесно.
И на Хоум версията може да се разреши администратор,
но не съм пробвал да влизам във втора терминална сесия,
т.е. като невидим за първия потребител.

https://www.microsoft.com/en-us/videoplayer/embed/RWtYN7

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.11.2021 г. at 7:53, nikisv написа:

Мисля че само сървърните версии на Windows позволяват няколко терминални сесии едновременно.

От години има възможност за patch и Multiple RDP на всеки Windows. Например: 
RDP Concurrent|Multiple RDP |Remote Desktop|Windows 10 20H2|RDP Wrapper|Multiple Remote Desktop

Най-доброто, което съм ползвал, с възможност за пълно скриване е Radmin

  • Харесай 1

България - земя, като една човешка дLAN...
". . . явно самото оптично влакно привлича светкавиците и ги пуска по мрежата във вид на ярка светлина и се задръства сичко от мноото светлина . . ."


Всички мои обяви - network.olx.bg

Изпращам само с ЕКОНТ. Не изпращам със спиди/speedy! Никога вече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.