Jump to content
  • 0

MikroTik смущения на мобилна мрежа?!?


walkingcurs3

Въпрос

Около година вече имам проблем с мобилната мрежа на Теленор. Телефоните са Poco F3 и Huawei P20. Проблемът е че доста често се получава смущения във връзката и разговорите насичат, прекъсват или не се чуваме от едната или другата страна. Специално P20-ката съм я карал на сервиз. От сервиза казаха че телефонът е напълно изправен. Сега ще кажете че темата не е за този форум. Но аз имам капка съмнение че е за тук. Защо мислиш, така ще кажете. Преди време имах проблем с контролер за ps4 и като смених канала за WiFi всичко се оправи. Като прегледах честотите не виждам къде могат застъпват WiFi  с LTE или 3G. Разликата е около 100 Mhz помежду им. 2550-2570 Теленор и WiFi 2412-2452. Обърнал съм се към мобилният оператор за помощ от там ми отговориха че виждат смущението, но като съм единственият който се оплаква че проблема е някъде при мен. Това се случва като съм в къщи само. Някакви съвети какво да направя да пренастроя ? Дори да ме насочите към друг форум ще от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 1 час, walkingcurs3 написа:

Около година вече имам проблем с мобилната мрежа на Теленор. Телефоните са Poco F3 и Huawei P20. Проблемът е че доста често се получава смущения във връзката и разговорите насичат, прекъсват или не се чуваме от едната или другата страна. Специално P20-ката съм я карал на сервиз. От сервиза казаха че телефонът е напълно изправен. Сега ще кажете че темата не е за този форум. Но аз имам капка съмнение че е за тук. Защо мислиш, така ще кажете. Преди време имах проблем с контролер за ps4 и като смених канала за WiFi всичко се оправи. Като прегледах честотите не виждам къде могат застъпват WiFi  с LTE или 3G. Разликата е около 100 Mhz помежду им. 2550-2570 Теленор и WiFi 2412-2452. Обърнал съм се към мобилният оператор за помощ от там ми отговориха че виждат смущението, но като съм единственият който се оплаква че проблема е някъде при мен. Това се случва като съм в къщи само. Някакви съвети какво да направя да пренастроя ? Дори да ме насочите към друг форум ще от полза.

Има цяла тема за творенията на операторите да си карат трафика в свободните мрежи с над позволените мощности.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Tова е напълно възможно особено ако клетката на мобилния оператор е на голямо разстояние и сигнала е слаб. Виждал съм как домашен рутер тп-линк забива мрежата на телефона докато се тегли торент от лаптопа.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Карай по метода на елиминацията. Спираш рутера и тестваш - ако ти работи без проблеми - значи е от него. Ако не е - спираш микровълновата. И т.н. докато накрая развиеш целия бушон или намериш виновния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
11 hours ago, net-sar said:

Разговорите на 3G ли ги провеждаш или на 4G ?

4G и 5G NRA не съм се сетил до сега да видя на 3G как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако ги провеждаш на 4G или 5G то разговоритети минават през така наречиния 4G войс или wi-fi войс.За да не навлизам в подробности,мога да те посъветвам да се обадиш на оператора си и да го помолиш да исключи тези две услуги които съм ти ги заявил по горе!Разговорите винаги трябва да са на 3G,за да нямаш проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.