Jump to content

Facebook падна


master

Recommended Posts

  • Администратор

image_2021_10_05T13_29_28_822Z.png

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз до колкото разбрах проблема си е във ведомственият мрежови бекбон - сменяни са рутери, но сетването не е минало по план. Преполагам някаква разлика в ОС на рутерите или спицифика в сетъпа при бекъп рестор на новите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 9 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Аз до колкото разбрах проблема си е във ведомственият мрежови бекбон - сменяни са рутери, но сетването не е минало по план. Преполагам някаква разлика в ОС на рутерите или спицифика в сетъпа при бекъп рестор на новите!

Индийчето по телефона не е разбрало 😄

  • Хаха 2
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.10.2021 г. at 11:42, fortekn написа:

Целият проблем идва от DNS провайдера Cloudflare които са основен DNS доставчик на Facebook.Просто при ъпдейт на BGP списъка се е оказало че DNSите на Facebook липсват.Съответно им се е сринала и тяхната вътрешна мрежа на гн .Зукърбург та се е наложило да ходят физически до дейта центровете,както знаем сега повечето IT компании служителите им работят от вкъщи и не са могли дистанционно да поправят проблема.А затруднения е имало и при Google и други големи провайдери в Америка.Затова е била цялата драма.Вчера между другото трафика към Youtube беше почти двоен.

Но важното е че всичко е ок,и сега Инфлуенсърките и Вайрълите спокойно могат да си качват клипове как ядат и как си бръснат краката.

PS: След като ви привлякох вниманието :Продавам Москвич 412. За инфо на лични :)

Не съм чел никакви коментари в други страни,но и при мен ми показа,че claudflare не е паднал но не отговавя на повечето(95%) заявки.Google DNS 8.8.8.8 90% от заявките ги режеше а 8.8.4.4 отговаряше почти на всичко!Такаче до някъде  мога да се съглася с думите на колегата.Интересното бе че google се оправиха за рамките на един час! claudflare  им отне около два часа и половина за да отговарят на всичко което им се поиска от тях,но въпреки това фейсбук си тръгна след 03 сутринта на следвашия ден

 

Сега най вероятно ще ме попитате откаде знам това и как съм го анализирал!Отговарям  https://itservice-bg.net/dnsdist-dns-loadbalancer/?fbclid=IwAR1HdRLsCTbFffG6XvRiIjoJ3jM9LPzJZqJh_TdT7ASnAoWG2MFjtsIX_U0

 

Върши много добра работа ! Да е жив и здрав Самуил за обясненията в своя Blog

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.