Jump to content
  • 0

ROS 4.3 SUPERCHANELL


lorddredbg

Въпрос

Ето нещо което разбрах при опита да си купя суперчанел от един колега за един борд - суперчанела е безплатен за всички диваиси ъпнати с версия ROS 4.3 и нагоре така че ъпваите и както каза Жоро от сървайвър "УСПЕХ В ЖИВОТА" 

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

За момента минаването към версия 4 е рисковано - особенно при безжични връзки - много нестабилна работа.

Предпочитам да купя лиценз за тройката отколкото да рискувам пак ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

опаааа, това ми звучи доста лошо. Имам намерение да ъпдейтвам бордове до 4.5 точно заради супер ченъл /433ан/ . Ползвам 11а турбо . Някой забелязвал ли е странни неща свързани с юзер менъджера, нстрийм и .... примерно пройзводителност ??!? Ще помоля автора на горния пост да се обоснове. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами точно на такива бордове трасе което е работило перфектно на 5 турбо взе да прави проблеми при преминаване към четвърта версия - много често разкачане на устройствата, нестабилен линк като цяло. Връщане обратно на старта версия реши проблемите - в момента карам на 3.30 и не мисля за скорошно обновяване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

да из форумите на микротик се пише че се появяват проблеми на линкове които са работили перфектно преди това, и аз над 3,30 версия не ползвам. А за 4.50 ще трябва да почакаме как ще се развият нещата.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз на няколко места качих новата версия, някъде даже и легални лицензи сложих от новите, за да може да се update до 4.5 и да пусна суперканалите. После и 4.6 сложих. Според мен си заслужава да се опита, а ако не тръгне - може да се Downgrade до 3.30 само че се губят настройките на Wireless интерфейсите при downgrade и трябва да има някой там свързан на кабел да ги оправи после хехех. Иначе от 4.5 и 4.6 съм доволен, на едно място само Web Proxy-то спира но там може да е от самия комп или кой знае..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз на няколко места качих новата версия, някъде даже и легални лицензи сложих от новите, за да може да се update до 4.5 и да пусна суперканалите. После и 4.6 сложих. Според мен си заслужава да се опита, а ако не тръгне - може да се Downgrade до 3.30 само че се губят настройките на Wireless интерфейсите при downgrade и трябва да има някой там свързан на кабел да ги оправи после хехех. Иначе от 4.5 и 4.6 съм доволен, на едно място само Web Proxy-то спира но там може да е от самия комп или кой знае..

Настроиките се губят само ако се даунгреидва с combinated package . Изтегляйте All files и даунгрейдваите с тях настройките се запазват както си е бил оригиналния конфиг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

здравейте първо от мен.. ;)

Имам един въпрос, RouterBoard-a ми е 411/411R и няма поддръжка на супер чанел, мога ли да ъпдейтна и ако ъпдейтна има ли вероятност след ъпдейта от пфицялният сайт да ми се прецака микротика !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има вероятност сам да се прецакаш ако не го направиш по правилния ред - да видиш има ли място на флаша, да качиш само някои пакети първо, после и други и да цукнеш упдаte license от Winbox преди да са ти изтекли 72-тачаса за качване до новия лиценз v4 нататък.

Ако искаш гаранции - делегирай си поддръжката на MikroTik-ицте на мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

при ъпдейт към версия 4 видях зор с един линк (5GHz-turbo, Ntreme): след като вдигнахме версията, започна да работи нестабилно.

дефотирах уайърлес-настройките на картите и ги направих наново ръчно.

разбира се, в новите версии има и нови неща...

Разбира се, за този "лупинг" не съм се сетил сам (боже, колко честен съм станал :-) що не се направих на умен... ). Решението намерих във форума на mikrotik.com.

сега линка работи сто пъти по-добре отколкото с v3.30.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.