Jump to content

Безплатен интернет - как ??!?


jordan_ruse

ползвате ли чужд интернет  

9 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте. Много пъти, доста мой приятели и познати са ми задавали въпроса "как да ползвам безплатен интернет". отговора е лесен. Понеже ми писна да обеснявам че не е толкова просто .... реших да пусна един пост и то разбира се .... тук ;). Та ... варианти има доста, но аз ще представя най удачния според мен. Та .... необходими са няколко неща :

- стар компютър /клавиатура, мишка и монитор не са необходими/

- wifi карта която работи на 2.4Гхз /може PCI-ka или mPCI + prehodnik/

- pigtail /кабел с конектори към антената/

- АНТЕНА !!! ;)

- и най интересната част ...... минимални познания свързани с микротик или друг софтуер !!!! /хахахах/

ето какво ползвах аз за теста :

http://img268.imageshack.us/img268/8006/hpim3020y.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/6764/hpim3021.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/8940/hpim3022.jpg

Сега ще споделя постигнатите резултати. след около едночасова играчка да се види кой мрежи от тия който имаха достатъчно сигнал са отключени и на всичкото от горе просто си тече нет по тях ..... резултата беше : 2 мрежи от БТК и 1 от ноТлоркс ;). Понеже религията ми забранява да ползвам монопола .... аз си избрах едното идиотско рутерче вързано към БТК което се намираше .... кой знае къде ;D . На тестовете за скорост .... направо бях потресен 8мегабита даунлоуд и 1 ъп. ....... то това сигурно е и макс-а на БТК :)))).

Сега .... след като всичко е 6 искам да обърна внимание на това, колко парици струва това което ни е необходимо :

старо пс - ~20кинта

wifi card - в моя случей PCI TP-LINK около 50кинта /подържа и 5Гхз турбо/, ако е само на 2.4 ... 20лв

пигтейл - 15лв

антена - 15дби панелка от антени.нет около 35лв

тоест = грубо 90лв

Сега ще наблегна на може би най интересната част ...... конфигорирането на микротик /операционната система/ - за мен е нещо обикновено, но разбира се .... занимавам се от години, макар и малко ... все пак са години. Ако случайно имате познат който за 2 бири и 5 кюфтета би ви го нагласил ..... това е временно решение. Промяна на антената от където идва сигнала .... дори и минимална или просто .... завъртане на антената която е кой знае къде и на кого .... би влошило връзката, а може и направо да изчезне = НЯМА НЕЕЕТ :). Тогава трябва да се види какъв точно е проблема и ако не може да се оправи ... да се намери друга свободна мрежа. Та .... какъв е извода ..... интернет може и да тръгне но до кога ..... един Бог знае !!!

Какъв е извода от цялата работа ..... РАЗБЕРЕТЕ че : безплатен интернет НЯМА :)

Ако случайно комшията ви има рутерче което не е "защитил" ..... ползвайте му нет-а с лаптопа си разбира се и се кефете на слънцето, но .... имайте в предвид че във всеки един момент това може да спре и ..... така или иначе ако не към мен :)))) то ще трябва да се обърнете към някой от колегите.

п.п. ааа без малко да забравя факЮ азанЪ на монопола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ще се запалиш така как си го опънал това дъно на това вълнено покривало

да те разочаровам ама това го правех преди 6 години и вече ми е безинтересно

свали си BACKTRACK да научиш нещо ново 


тая тема скоро може да зачезне

защото няма никаква логика да присъства в този форум

под никаква форма

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах .... леко съм останал недоразбран !!!!

аз интернет имам ..... имааааммм ;) )) . идеята на поста ми беше да се отговаря на ентосиасти без да се налага да изговарям една камара глупости. Относно вълненото одеало ..... непонятно ми е как да се запали, но щом казваш. Интересно ..... смяташ ли че тая глупост ми е интересна ??!? Нямам ни най малко желание да научавам нищо ново относно ползването на "безплатен" нет ..... това е загубена кауза, не оправдаваща средствата и усилията. Да изчезне темата .... нямала смисъл ..... в ТОЗИ форум ... под никаква форма ;D ))) ..... ъъъъ това новия сайт на bgmama.bg ли е ??!?. с ползване на търсачката ще намериш теми тук в който доста се коментира ТОЧНО това. поздрави .

п.п. макар и да не е така ... предполагам отговора ми може да се тълкува и по доста кофти начин . Ако модераторите преценят .... и профила ми даже да махнат :), тяхно право си е. но .... аз лично намирам темата за полезна ...... ще ме извиняваш 111111 но ... не се ли занимаваш с интернет доставяне ??!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебе вземи си едно Loco2 или Loco5 що се мъчиш с такива трошляци.

Тази барака ще ти изгори повече ток ....

Не мисля че това е профи решение. Вземи поне закрепи антената ... че с тази възглавничка ако пръднеш и ще душнеш антенката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей ... хора ..... вие защо не четете бре ??!?!?!?! ЧЕТЕТЕЕЕ ;D . това не е тема да покажа колко съм велик или как преди 60години съм го правил това .............. ЧЕТЕТЕ .

КРАТКО ПОЯСНЕНИЕ : това е пост пуснат с цел да се обясни на чулите и недочулите хорица как аджаба :) се ползва нет без пари ..... какви локота кви настройки ..... вие откачихте !!! не мога да повярвам че има ПРОФЕСИОНАЛНО решение за нещо от сорта. а и ... да не би локото да е по евтино ?

предполагах че ще има смешни коментари от страна на хората с почти нулеви познание, но ...... коментари като тия по горе и то от хора който предполагам са много по наясно с нещата от мен ..... чесно ..... не разбирам мотивите ви !!!! сега ще си обясняваме кой е по умен и находчив ли ??!? вярно че е събота ... тоест чудесен повод да се заяждаш с някого, но ..... на какво основание ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Тая тема не е за този форум, особенно пък с такова заглавие. Моля не разваляйте форума.

п.с. затова някои участници вече не пишат, и се мисли за отделен форум. Смятам да огранича постовете си до минимум.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щото си написал една меко казана неграмотна статия.

В която даже не се разбра и основната цел, а основно место заема как да си запалим одеялото /така може и някоя бълха да изгоним .../, но дано не пострада някой комшия и как да закрепим антената с подръчни средства, що пак да не и с възглавница

Иначе с това което си написал едвали ще помогнеш на някой.

В това пак съм 100% сигорен.

Що пак да си развалям съботата с хора който се мислят за откриватели на топлата вода.

А ако искаш побликувай този пост и тук

Успех приеми го с най-добри чувства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема не е за този форум, особенно пък с такова заглавие. Моля не разваляйте форума.

п.с. затова някои участници вече не пишат, и се мисли за отделен форум. Смятам да огранича постовете си до минимум.

И що бе,Шеки?

Модератор си-разкарайте ги тия и да си пишем и обсъждаме стойностни неща пак

Егати-стана като кръжок ,,Млад техник'' тука....

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.