Jump to content
  • 0

Остаряване на DHCP lease


TiratroN

Въпрос

Здравейте! Ползвам микротик рутер, в който има написани правила в DHCP lease, за IP адреси и съответните им MAC адреси , за да си вземат всеки път един и същ IP адрес.

Два пъти забелязвам, че устройство, което не съм ползвал доста време, при закачане, получава динамичен адрес , какъвто дойде, а в това време правилото в DHCP стои waiting. Пиша абсолютно същото правило и то веднага сработва (налага се да забраня предишното, защото микротика ме информира, че вече има такова). Е щом има, защо не го изпълнява?

А новото е напълно същото и веднага се изпълнява. Става дума за компютърна LAN карта и за Nanostation.

Тия правила ... остаряват ли след време? Не знам какво се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 17 минути, TiratroN написа:

Здравейте! Ползвам микротик рутер, в който има написани правила в DHCP lease, за IP адреси и съответните им MAC адреси , за да си вземат всеки път един и същ IP адрес.

Два пъти забелязвам, че устройство, което не съм ползвал доста време, при закачане, получава динамичен адрес , какъвто дойде, а в това време правилото в DHCP стои waiting. Пиша абсолютно същото правило и то веднага сработва (налага се да забраня предишното, защото микротика ме информира, че вече има такова). Е щом има, защо не го изпълнява?

А новото е напълно същото и веднага се изпълнява. Става дума за компютърна LAN карта и за Nanostation.

Тия правила ... остаряват ли след време? Не знам какво се получава.

Попълнено ли е и client ID в Leases? Ако не то го попълнете !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ако лизинга е зададен на определен интерфейс, а новата заявка идва от друг винаги ще си получава нов адрес.

Обикновено грешката е в къде е описана услугата, примерно на интерфейс в бридж а не на бриджа.

  • Благодаря 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.