Jump to content

VSOL OLT Factory Reset


Самуил Арсов

Recommended Posts

  • Администратор

На едно V1600D2 направих глупоста да натисна бутона Restore в Load Factory Defaults след рестарта влизам през AUX с 192.168.8.100 но user: admin с pass: admin не ги приема. Поразрових в Инернет но информацията е оскъдна, само users manuals които твърдят, че потребителя и паролата е admin. Знам, че тук има хора които ползват VSOL OLT и се надявам на съвет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.,

Предполагам си опитал със съществуващите в OLT-то потребители (преди ресета)?

Аз съм ресетвал преди и май ги запазваше.

Все пак опитай през COM порта.

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имам достъп до WEB, имам достъп SSH имам и до CONSOLE - и на трите ми дава грешен потребител или парола admin/admin или старите. Дори след като го ресетвам хардуерно с клечка за зъби. Firmware е последния V1600D_UBI_V2.03.73R но работеше с него, проблема се появи след factory reset през WEB интерфейс.

vsol-olt.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, samyil написа:

На едно V1600D2 направих глупоста да натисна бутона Restore в Load Factory Defaults след рестарта влизам през AUX с 192.168.8.100 но user: admin с pass: admin не ги приема. Поразрових в Инернет но информацията е оскъдна, само users manuals които твърдят, че потребителя и паролата е admin. Знам, че тук има хора които ползват VSOL OLT и се надявам на съвет :)

 

 

През какъв браузър влизаш 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 2 часа, Явор написа:

 

 

През какъв браузър влизаш 

Написъл съм , че имам достъп освен до WEB и до SSH и CONSOLE - тоест достъпвам го през три различни протокола и имам ясен отговор от OLT, че пиша грешен потребител или парола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, samyil написа:

Имам достъп до WEB, имам достъп SSH имам и до CONSOLE - и на трите ми дава грешен потребител или парола admin/admin или старите. Дори след като го ресетвам хардуерно с клечка за зъби. Firmware е последния V1600D_UBI_V2.03.73R но работеше с него, проблема се появи след factory reset през WEB интерфейс.

vsol-olt.png

Във версия 2.03.70R е сменена паролата на admin по подразбиране "Change admin default password from admin to Xpon@Olt9417# "

Във версия 2.03.72R са сложени по подразбиране аксес листи и всичко освен серийна конзола е забранено.

  • Харесай 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Благодаря, влязох с потребител: admin и парола: Xpon@Olt9417#

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.