Jump to content

BDCOM onu не пуска пинг до pico ip модули


Велин

Recommended Posts

  • Администратор

Преди известно време ми се случи такъв казус , закачих един ип модул на неомонтана Пико ИП заедно с няколко клиента на едно ону , връзка до клиентите имаше но до модула не(и се върнах на  медиа конвертор за да работи). Друго което ми се случи , прехвърляме клиенти от лан на пон , клиента си има рутер тп линк , (не помня модела но мога да проверя) рутера има възможност и за адсл и стандартен Ван порт , до този момент е работил но като се сложи зад ону, спира да се вижда и да пуска нет. До сега са ми попадали два такива рутера и двата на тп линк единия човека си го беше донесъл от Англия и беше даже с 2,4 и 5 гхц , та за да не го хвъля сложи една сапунерка преди него за да му тръгне нета. Идея си нямам какво не им харесва на онутата.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да промениш MAC адреса на устройството (рутера) зад ОНУ-то, ако е невалиден.  Другия вариант е ъпдейт на фърм-а на рутера до последна версия.

Имал съм и няколко  случая да не пропускат невалиден MAC адрес (седмия бит на първия байт на може да е 1 в двоичен формат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.