Jump to content

48port Gbit Switch избор


Recommended Posts

Здравейте,

Предстои ми подмяна на суичове в офис . Последните 8 години караме с няколко TP-Link TL-SL5428e като идеята им е да захранват работни места , 95% untagged трафик + няколко тагнати порта заради WiFi ap. Като цяло всичко си беше ОК , но в момента се прави цялостен ремонт, мрежата се тегли на ново , та е хубаво и суичовете да се подменим все пак 8години експлоатация.. по-ново няма да станат , най много да започнат да дефектират.. :) Като положението ще е същото както до момента. по 1-2 uplink-a на 1Gbit от Core Switch до всеки 48портов суич, и всяко работно място на 1Gbit порт в съотвения VLAN

В момента на пазара гледам следните варианти за устройства TP-Link T2600G-52TS (TL-SG3452), ZYXEL GS1920-48T някой ако случайно има опит от тези устройства нека споделени, или пък да предложи друг сносен модел. Ценово си мисля ,че 700-800лв за 48port managed Gbit switch e OK.

 

Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В раздела с обявите съм пуснал една Aruba, разгледай и помисли 😉

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.,

Суичовете серия TP-Link T2600G са хубави и държат на натоварване. Имат всички необходими функции.

Недостатък - 1 гигабит за ъплинкове, но може да се пусне LAG.

В момента предпочитам суичове с 10GbE SFP+ портове. В сайта на fs.com са на подобни пари като Тп-Линковете и идват за седмица.

 

Ако ще правиш звезда, помисли за по-добър суич в центъра. 

 

P.S. Ползвал съм зиксели и като хардуер са добри. Не ми хареса софтуера им. И бъговете ги чистят бавно (ако го изчистят въобще).

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.