Jump to content
  • 0

rbd52g-5hacd2hnd смъква рейта на 100Mbit при свързване към UPS


StacK

Въпрос

Здравейте, 

при свързване на рутера към UPS APC Back-UPS BX1200mi, Микротика смъква рейта на eth1 от 1Gbit на 100Mbit.

Целта ми е да си ползвам нета 150Mbit. 

Свързване: кабела от ISP към Ethernet surge RJ45 IN-порта на UPS, от OUT на UPS към eth1 на Микротика.

При слагане на неуправляем суич преди рутера, рутерът захапва на 1Gbit.

Има ли вариант да тръгне на 1Gbit с промени по ROS или си е хардуерно и е желателно да продължавам със суича?

Бих бил благодарен ако някой предложи друга идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

1,5м между UPS и рутер, но кой знае от у-вото на доставчика до мен колко метра е.

Всички кабели са проверени и са Cat5e.

При махане на UPS и заместване с RJ45 розетка вместо UPS веднага си изгрява на 1G.

Ясно е, че има затихване, но защо при включване на суич между ISP и UPS всичко си тръгва на 1Gbit.

Работеща конфигурация ISP -> Switch -> UPS -> Router.

Неработеща такава - ISP -> UPS -> Router.

Пробвах и с външен LAN протектор вместо да минава през UPS-a.

Aко е с неговият 20см кабел от комплекта и после в рутера, е ОК, но сложа ли 1,5м пач кабел и минава на 100Mbit. 

Явно дължината на кабелите е на границата.

Остава да пробвам и с кат 6.

Редактирано от StacK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това се случва и при окислени RJ45. Пробвай с нов пач кабел. А основния въпрос е: ISP-то дава ли ти скорост над 100 Mbit, за да ти трябва Gbit?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всичко е ново, кабелите между UPS и рутер са комплект почти неползвани фабрични от Синолоджи НАС.

Ще сменя и RJ- то на входящия кабел от ISP за всеки случай.

Да, дава ми, писал съм, че искам да си ползвам нета 150 Mbit.

Aко желая, със съответното заплащане, мога да разширявам до 900Mbit :)

Редактирано от StacK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, този го взех преди 2 седмици с идеята да ползвам и пасивна защита на LAN-a.

Ще слагам 1 суич преди UPS-a и май това ще е...

Редактирано от StacK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай варианта суич => УПС =>рутер, като като кабелите да са възможно най-дълги ......... напълно възможно е дължината на кабела между суича на ИСП-то и теб да е на границата ...... но по-вероятно ми се струва УПС-а да дава голямо затихване друг вариант е ИСП-то да използва алуминиев помеднен кабел.

Също така е добре да разбереш каква е дължината на кабела между суича на ИСП-то и теб.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 23 часа, Щирлиц написа:

Пробвай варианта суич => УПС =>рутер, като като кабелите да са възможно най-дълги ......... напълно възможно е дължината на кабела между суича на ИСП-то и теб да е на границата ...... но по-вероятно ми се струва УПС-а да дава голямо затихване друг вариант е ИСП-то да използва алуминиев помеднен кабел.

Също така е добре да разбереш каква е дължината на кабела между суича на ИСП-то и теб.

Така при екстремна ситуация (буря примерно) ще му гръмне суича преди да се задейства защитата на UPS-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

уНиКуМ, така е, но със суич преди UPS-a, който бях сложил още отначало, разбрах, че проблемът при мен е, че дължината на кабела идва на ръба.

Въпросът ми беше по-скоро защо при поставяне на суич още на входа от ISP, нещата се оправят.

Иначе снощи го реших, успях да скъся максимално дължината на кабела от ISP, който влиза у дома и сега ползвам защитата на UPS при 1Gbit директно, без суич. Беше въпрос на 2 метра кабел.

Благодаря на всички за мненията!

Редактирано от StacK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 49 минути, yHuKyM написа:

Така при екстремна ситуация (буря примерно) ще му гръмне суича преди да се задейства защитата на UPS-a.

Някъде да видя да съм включил кабела на ИСП-то?  Обяснявам бавно: Това е опитна постановка, като целта е да се разбере поне приблизително какво затихване вкарва протектора.

Редактирано от Щирлиц
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 7.02.2021 г. at 12:15, StacK написа:

Въпросът ми беше по-скоро защо при поставяне на суич още на входа от ISP, нещата се оправят.

Защото суича "повтаря" сигнала и дължината преди него не е от значение. Още повече различни устройства се държат по различен начин когато кабела е на границата или не е хубав.

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.