Jump to content

24V passive PoE от два акумулатора - UniFi UAP-AC-Lite


Recommended Posts

Днес пристигнаха изравнителя за батериите и импулсното захранване и след работа ги монтирах.

Изравнителя на батериите работи отлично, след няколко часа ги проверих и разликата в напрежението между двете беше под 10mV (0.01V) като в документацията му дават разлика до 20mV (0.02V). Практически той работи дори и без подадено напрежение за заряд като прехвърля енергия от по-заредената батерия към по-разредената докато ги изравни. Има и защита в случай, че едната батерия е дефектна или силно разредена, процеса да спре при достигане на напрежение на здравата батерия от 10V - това би я предпазило от дълбок разряд и съответно унищожаване.

Импулсното захранване също е стабилно при промяна на напрежението на входа му, тествах го с лабораторното захранване. Наистина е по-скъпо от аналозите му (24лв с ДДС), но разликата в изработката и схемотехниката е ясно видима. Който работи с MeanWell ще ме разбере. Ефективността на конкретният модел е 77% или с други думи 23% загуби при преобразуването.

В крайна сметка измерих, че консумирам грубо към 9-10W при работа на батерии или 350mA (0.35A), което дава много голямо време за автономна работа на системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водата е хладка, все пак е зима :)

1. Работи само с една батерия, вече обясних защо е по-добре да са две или повече, както е казал мечо Пух.

2. При работа на батерия подава 20V DC на изхода, което според дължината на кабела може да е малко за да стартира AP-то, което използвам.

3. Захранва само едно устройство.

4. По-висока цена.

Като устройство съм го разглеждал още когато го пуснаха.

Редактирано от ilko-gd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ilko-gd написа:

Водата е хладка, все пак е зима :)

Може и да е ледена, ако нещо пречи да се усети.

Преди 1 час, ilko-gd написа:

1. Работи само с една батерия, вече обясних защо е по-добре да са две или повече, както е казал мечо Пух.

Две или повече батерии са нужни когато е  необходима по-голяма мощност. Аз не мисля, че 9-10W е мощност, която налага използването на 2 акумулатора х 12v/12Аh, но щом така се усеща.... e както е казал мечо Пух.

Преди 1 час, ilko-gd написа:

2. При работа на батерия подава 20V DC на изхода, което според дължината на кабела може да е малко за да стартира AP-то, което използвам.

Аз не мисля, че е малко, но щом така се усеща.... e както е казал мечо Пух.

Преди 1 час, ilko-gd написа:

3. Захранва само едно устройство.

Захранва консуматори до 20W според начина на свързване. 

Преди 1 час, ilko-gd написа:

4. По-висока цена.

mUPS + батерия = ?

захране (220v-27.6v) + 2бр. батерии + изравнител за батериите и DC/DC конвертор (18-36v/24v) = ?

И двата варианта имат 10+ часа работа на батерии при необходими час, но както е казал мечо Пух....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не ми стана ясно защо не се ползва 24В батерия,

а вместо това се ползват 2 бр 12В,

и се инвестира в изравнител на напрежението им?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм се замислял защо са се наложили масово 12V акумулатори и при тях има най-голям избор. Ако се замисли човек и вътре в акумулатора са реално 6 броя клетки (малки акумулатори) свързани последователно. Те също не са еднакви и обикновено се предава първо една от тях. Акумулатор с изравнител на клетките би имал много дълъг живот, но вероятно е икономически неоправдано за масова практика и производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от причините, че повече се ползват 12V при този тип акумулатори и е по-лесно да се сложат 2 с мост от колкото да се въведе в пройзводство нов. Дори да няма изравнител не е фатално ако няма чести спирания и изразходвания до минимум на акумулаторите. В града е едно, а по-селата коренно различно.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Преди 4 часа, ilko-gd написа:

Аз също съм се замислял защо са се наложили масово 12V акумулатори и при тях има най-голям избор. Ако се замисли човек и вътре в акумулатора са реално 6 броя клетки (малки акумулатори) свързани последователно. Те също не са еднакви и обикновено се предава първо една от тях. Акумулатор с изравнител на клетките би имал много дълъг живот, но вероятно е икономически неоправдано за масова практика и производство.

Новите литиеви батерии имат вграден изравнител и дори комуникират с блутут към зареждачката.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.