Jump to content
  • 0

Samba през VPN Mikrotik Windows 10


walkingcurs3

Въпрос

До преди няколко дена успешно ползвах самба шейр през l2tp\ipsec. на Ubuntu Server. Реших да пенсионирам старата барака и да си използвам настолния компютър. Обаче срешнах проблем. Когато клиентското устройство е в WiFi мрежата пингва и браузва без проблем Win 10 машината на която съм понижил самба версията до версия 1. Интернесното е че като се вържа през VPN-а не мога да пингвам и браузвъм компютъра. Имам proxy-arp на бриджа и съм разрешил връзките на vpn pool в firewall. Но ефект няма забелязах че всичко други устройства мога да пингвам но не и компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
преди 41 минути, walkingcurs3 написа:

До преди няколко дена успешно ползвах самба шейр през l2tp\ipsec. на Ubuntu Server. Реших да пенсионирам старата барака и да си използвам настолния компютър. Обаче срешнах проблем. Когато клиентското устройство е в WiFi мрежата пингва и браузва без проблем Win 10 машината на която съм понижил самба версията до версия 1. Интернесното е че като се вържа през VPN-а не мога да пингвам и браузвъм компютъра. Имам proxy-arp на бриджа и съм разрешил връзките на vpn pool в firewall. Но ефект няма забелязах че всичко други устройства мога да пингвам но не и компютъра.

Във файл мениджъра , като изпишете адреса не ви ли дава достъп ?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми дава достап нито пинг. Иначе като хостна сървар или игра. В сърча не ми показва хостната игра но мога се свържа ръчно с ip и port. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 21 часа, walkingcurs3 написа:

.......Но ефект няма забелязах че всичко други устройства мога да пингвам но не и компютъра.

Вероятно в компютъра е проблема . Изключи стената, виж все пак отново, че е инсталирано всичко за самба !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.