Jump to content
  • 0

Проблем с VPN и микротик


master

Въпрос

Здравейте, проблемът е от доста време. Няколко пъти когато имах възможност правих какви ли не опити но без успех. Постановката е следната - микротик рутер с вдигнат впн сървър който работи и през мобилен телефон с впн клиент и мобилен интернет работи от години. Свързва се, има достъп до локалната мрежа и т.н. Проблемът е когато този телефон се свърже през Wi-Fi рутер който е микротик(ако на същото място е примерно tp-link проблем няма). Въпросния рутер няма никакви правила в защитната стена, има пуснато UPNP и са посочени входящия и изходящия интерфейс. Пробвах да добава разрешавато правило за порт 1723 tcp но без резултат. Вдигнах на нов рутер и с нов физически доставик микротик с VPN сървър - положението е същото през мобилен телефон с мобилен интернет работи. Но през домашен интернет и рутер микротик не се свързва. Пробвах от друг доставчик пак с микротик рутер и положението е същото. Работи единствено през мобилен интернет. Приемам всякакви предложения.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Сложих тп линк за тест и работи което е гавра. Но няма как да оставя тп-линк-а защото забива.

преди 15 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Втори път дори при клиента да е микротика то с друг ISP, като мобилен нет пак работят нещата.

Явно не съм се изразил както трябва.

Правих на друго място същата постановка от нулата където исп то е друго и пак неработи но ако сложа тп-линк или аналогичен пак си работи.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 1 час, master написа:

Сложих тп линк за тест и работи което е гавра. Но няма как да оставя тп-линк-а защото забива.

Еми остава да е нещо в Микротика ! Предлагам да го ъпнеш и рисетнеш без деф. конфиг . После да го сетнеш на ново с необходимите минимални настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз това го правих, нов микротик като хардуер ресетнат без начални настройки и всичко отначало в клиентската страна. И това го правих няколко пъти с поне 10тина различни версии. Тези дни пак ще го направя не ми пречи само да разбера къде е проблема, че много ме изнервя.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, master написа:

Аз това го правих, нов микротик като хардуер ресетнат без начални настройки и всичко отначало в клиентската страна. И това го правих няколко пъти с поне 10тина различни версии. Тези дни пак ще го направя не ми пречи само да разбера къде е проблема, че много ме изнервя.

Пак да попитам от ISP ти дават публичен адрес по етернет или по pppoe ?

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пусни дебъг логовете, се ще излезне от де е яда.

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да при всички тестове по етернет пристига публичен адрес или по DHCP или статично настроен.

За дебъг лога не го разбрах. В лога на сървъра излиза само, че отсрещното IP се свързва и до там.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

То затова е дебъг лога да показва повече

примерно такъв

/system logging
add disabled=yes topics=dhcp,debug

пригоди го за твоите нужди и приятно четене 😉

 

  • Благодаря 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С голямо закъснение успях да го поръчкам пак. Но пустото време все не стига. Та смених на L2TP поради липса на друго на едно ново устройство и проблемите изчезнаха. Благодаря на всеки един отделил от времето си.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.