Jump to content
  • 0

hAP mini RB931-2nD dhcp client rebind

Асен Нейков

Question

Асен Нейков

Здравейте,  имам Vivacom Mobix 4G устройство в bridge mode, зад него услугата посреща hAP mini RB931-2nD. DHCP клиента забива в rebinding доста преди да изтече lease-a. Взима си адрес при рестарт или при настискане на бутона renew. Единственото нещо, което се сещам е да пусна следния скрипт да проверява и обновява:

:if ([/ip address get value-name=network number=1] != 10.10.8.0) do={
/ip dhcp-client release \
}

Така и не разбрах каква е причината да забива.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Преди 1 час, Асен Нейков написа:

Здравейте,  имам Vivacom Mobix 4G устройство в bridge mode, зад него услугата посреща hAP mini RB931-2nD. DHCP клиента забива в rebinding доста преди да изтече lease-a. Взима си адрес при рестарт или при настискане на бутона renew. Единственото нещо, което се сещам е да пусна следния скрипт да проверява и обновява:

:if ([/ip address get value-name=network number=1] != 10.10.8.0) do={ /ip dhcp-client release \ }

:if ([/ip address get value-name=network number=1] != 10.10.8.0) do={
/ip dhcp-client release \
}

Така и не разбрах каква е причината да забива.

Коя версия ти е борда защото след версия 6.47 има проблеми с приемането на адреси в смисъл с DHCP клиента. Поне при мен с 6.46.6 версията няма проблем. Писах им и ми отговориха, че знаят за проблема и най скоро щял да бъде оправен.

• 0
Асен Нейков

Версията е 6.47.4, сега ще го downgrade-на, дано се върне.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• 0
  • Administrator
111111

Тоз проблем го има понякога и ако отсреща има TP-Link, таймера върти до нула и продължава с положително време,

не обновява а направо отчита преди колко време е трябвало да вземе заявка.

• 0
Преди 3 часа, 111111 написа:

Тоз проблем го има понякога и ако отсреща има TP-Link, таймера върти до нула и продължава с положително време,

не обновява а направо отчита преди колко време е трябвало да вземе заявка.

Брояча на МИкротика ли продължава с положително време. При мене отсреща е TP-Link и точно след 6.46.6 версия е проблема. С долните версии няма проблем. От поддръжката ми писаха, че ще го оправят този проблем но ....едва ли ще е скоро..както не оправиха и тройния MAC-ping от 2 години :)