Jump to content
  • 0

Захранване на суич по стълбове


can_vesen

Въпрос

Добър ден използвам антенки на микротик Rblhggи.и суич микротик 326.въпроса ми е как мога да споделя интернет по стълбите през 50 метра някаде им е растоянито,.мисля да го вградя със суич и как става захранването на суич по стълбове.
До колкото рязбрах 4 жички по лан кабела се използват за интернет и 4 за захранване поля дайте съвет.

Редактирано от can_vesen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да така при 100мб лан, при гигабит малко по-различно от хардуерна гледна точка. Разгледай в нета за пое стандарта.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, MiPSus написа:

Тоя въпрос ме върна в далечната 2003 година :)  can_vesen ма ти сериозно ли???

Сам паднал сам се ударил да го прави на лан после да си троши главата .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поумнявате... И това сте хора в занаята или искащи да влезнат в него? Принципа е един когато не разбираш и имаш едни пари от нивата/кравите/апартаментите... 

 

Свързвал се с човек, който има опит, а ти имаш пари. Когато се разделят сте споделил много. Човека с опит си тръгва с пари.. Вие без.. Но с опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
На 23.07.2020 г. at 13:06, can_vesen написа:

Добър ден използвам антенки на микротик Rblhggи.и суич микротик 326.въпроса ми е как мога да споделя интернет по стълбите през 50 метра някаде им е растоянито,.мисля да го вградя със суич и как става захранването на суич по стълбове.
До колкото рязбрах 4 жички по лан кабела се използват за интернет и 4 за захранване поля дайте съвет.

Всеки трябва да извърви пътя си :),  Трябва ти 60в захранване което да е в началото на линията и на отклоненията за за суич се слага по едно AC-DC - 12v което да го намали за суича, zahranvane.com имат решения.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зависи и колко суича и стълба има. На места сме работили с 24-28в и суичове на Неомонтана или микротик без използване на конвертор.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може и 90 волата право ,може и 120 ако си смел ,всичко зависи от топопклогията. Пример за Неомонтана суичлетата те работят от 7 до 3о волта право .Така при една дълга линия в началото можеш да имаш преобразуватели ,а в края да ги захраниш директно. Решения много ..... Ама е срамота да ги обсъждаме при оптика и 21 век. При клиентски Онута от по 9 $ добрите и малки ОЛТ с по два порта и 4 порта .Оптика по евтина от FTP .Направо срамота .

Редактирано от niki5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 25.07.2020 г. at 10:39, niki5 написа:

Може и 90 волата право ,може и 120 ако си смел ,всичко зависи от топопклогията. Пример за Неомонтана суичлетата те работят от 7 до 3о волта право .Така при една дълга линия в началото можеш да имаш преобразуватели ,а в края да ги захраниш директно. Решения много ..... Ама е срамота да ги обсъждаме при оптика и 21 век. При клиентски Онута от по 9 $ добрите и малки ОЛТ с по два порта и 4 порта .Оптика по евтина от FTP .Направо срамота .

 А като цяло какво ще ми е нужен да го измислим със оптика и горе долу колко парички ще са нужни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

45k лева за село с 10км мрежа/13км улички , 100 кутии се получават, това е с изграждането и рака/сървърното!

Пенетрейшъна на такова село е 200-250 абоната ако си сам, което ти е 200лв. мрежа/абонат. Следва и да го включиш, което ти е още 30лв ОНУ и 20лв. дроп и арматура, като вече ти си го включваш/бачкаш

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 1.08.2020 г. at 9:54, MiPSus написа:

45k лева за село с 10км мрежа/13км улички , 100 кутии се получават, това е с изграждането и рака/сървърното!

Пенетрейшъна на такова село е 200-250 абоната ако си сам, което ти е 200лв. мрежа/абонат. Следва и да го включиш, което ти е още 30лв ОНУ и 20лв. дроп и арматура, като вече ти си го включваш/бачкаш

Бацето взема 1г НЕТ от вивата (ДОМАШЕН) хвърля го у махлата и иска да я развива ,няма билинг ,няма понятие даже кое как става видиш ли трябва да направи фирма да пусне документи в крс да направи план и поне 50к му трябват да стартира. Аз му казах ако ще прави нещо да го почне на пон той нямал средства .. след като няма смисъла да се опитваме да му помогнем остава безмислен.
Едно време аз също почнах с малък капитал наплясках 250-300 абоната 35-40км мрежа в едно селце на такса 15 лв още не се е избило защото е ЛАН -както той иска да го прави в случая сега където можем пускаме оптика с перспектива ,че догодина ще спечелим 100 000 от лотарията (която фалира) и ще го прехвърлим на пон 😄 (под можем и пускаме имам предвид себе си работя сам...)
Според мен за толкова абонати не си заслужава мъката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 7.08.2020 г. at 15:41, nikymix_pz написа:

Бацето взема 1г НЕТ от вивата (ДОМАШЕН) хвърля го у махлата и иска да я развива ,няма билинг ,няма понятие даже кое как става видиш ли трябва да направи фирма да пусне документи в крс да направи план и поне 50к му трябват да стартира. Аз му казах ако ще прави нещо да го почне на пон той нямал средства .. след като няма смисъла да се опитваме да му помогнем остава безмислен.
Едно време аз също почнах с малък капитал наплясках 250-300 абоната 35-40км мрежа в едно селце на такса 15 лв още не се е избило защото е ЛАН -както той иска да го прави в случая сега където можем пускаме оптика с перспектива ,че догодина ще спечелим 100 000 от лотарията (която фалира) и ще го прехвърлим на пон 😄 (под можем и пускаме имам предвид себе си работя сам...)
Според мен за толкова абонати не си заслужава мъката .

Уж селце пък има 300 абоната ..... ??!!  или е по скоро град ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 7.08.2020 г. at 15:41, nikymix_pz написа:

едно селце на такса 15 лв още не се е избило защото е ЛАН

Защото е дъмпинг цена и не само няма как да се избие, а не покрива и разходите!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

300 абоната, дори на 15 лв. са достатъчни за да почнеш да отделяш и преправяш селцето към оптика - ако си сметнеш месечните/годишни разходи за поддръжка на усуканата двойка, сам ще се убедиш. При добре направена схема, абонат в село на PoN се избива на 10-тия месец.
Но дори основните гръбнаци да са ти на оптика и да оставиш крайните клиенти на FTP пак ще си намалиш разхода поне на 1/2!

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.