Jump to content

Ubiquiti RouterStation - R52N - Ath9k - OpenWrt


kokaracha

Recommended Posts

  • Администратор

Отварям тази тема във връзка със състоянието,възможностите и работата на ath9 драйвъра в OpenWRT работещ на Ubnt RouterStation към този момент.

Като точка за досъп (AP) в теста ползвах RouterStation router с R52N miniPCI card като алтернатива на  старото ми WHR-HP-G54.

  RouterStation-a го префлашнах до последния  KAMIKAZE (bleeding edge, r18617) .

Измерванията са направени от лаптоп с 2 различни карти AzureWave AW-NE766 b/g/n (RT2860 chipset) и Intel 4965 AGN и стандартна 1 антена 5dbi (пишка) за RouterStationa с помоща на Iperf. RouterStation-a e свързан през 10/100 switch със машина  (freebsd 7.2) с пуснат на нея Iperf в server mode. Разстоянията от лаптопа до RouterStation-a са споменати под самите снимки със резултатите.

Тест на Buffalo-то

2.4g-13chan-whr-g54.png

firmware Tomato 1.27 Buffalo WHR-HP-G54  с  MS2406  Разстяние 30м. Закрепено на

комина на кооперация. Лаптопа няма пряка видимост с антената.Прегради са 3 бетонни плочи. Лаптопа е 3 етажа под  WHR-HP-G54-то в затворено помещение.Картата на лаптопа е AzureWave AW-NE766 b/g/n.

2.4g-13chan-whr-g54-4965agn.png

Постановката е като горната.Картата на лаптопа е Intel 4965 AGN

Интела съвсем леко отстъпва в скоростта.

Тест на RouterStation/R52N

2.4Ghz-RT2860.png

RouterStation/R52N Стандартно 2.4 G, 6 chan. 1 м от лаптопа до антенката на АП-то.Картата на лаптопа е AzureWave AW-NE766 b/g/n.

2.4Ghz-draftN-RT2860.png

RouterStation/R52N в Draft-N  2.4 G, 6 chan. 1 м от лаптопа до антенката на АП-то. Приятно сам изненадан,не очаквах такава разлика в скоростта на 2.4 G. Картата на лаптопа е AzureWave AW-NE766 b/g/n.

2.4G-4965agn.1m.png

RouterStation/R52N Стандартно 2.4 G, 6 chan. 1 м от лаптопа до антенката на АП-то.Картата на лаптопа е Intel 4965 AGN.

2.4G-Draft-N-4965-1m.png

RouterStation/R52N в Draft-N  2.4 G, 6 chan. 1 м от лаптопа до антенката на АП-то. Картата на лаптопа е Intel 4965 AGN.

2.4G-4965-wall.png

RouterStation/R52N Стандартно 2.4 G, 6 chan.20м през 3 тухлени стени и 1 бетонна плоча.Картата на лаптопа е Intel 4965 AGN.

2.4G-Draft-N-4965-wall.png

RouterStation/R52N в Draft-N  2.4 G, 6 chan.20м през 3 тухлени стени и 1 бетонна плоча.Картата на лаптопа е Intel 4965 AGN.

Тест на 5Гхз

http://mladost.my.contact.bg/rs/5Ghz-draftN%20-4960AGN.png

http://mladost.my.contact.bg/rs/5Ghz-draftN%20-4960AGN2.png

RouterStation/R52N в Draft-N 36 chan. 1 м от лаптопа до антенката на АП-то. Лага е 2 пъти по малък от 2.4 G. Картата на лаптопа е Intel Wireless 4965 AGN . Поради бъг в линукс драйвъра,картата на лаптопа забива.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тези дни си играх и с r52n и sr71-15, тестовете бяха между две х86 машини мъчих се върху п2п линк, с r52n ,тестовете и в офиса и на открито минаха зле , разстоянието 3км, с 60см антени 4бр.(антените са работещи в бондинг, което ме навежда на мисълта че аз може да бъркам нещо в настройките), тестовете с sr71-15 за сега правих само в офиса и определено се справи в пъти по - добре от картата на микротик , но пак не съм доволен от резултата 80мбит само в една посока, но това може да се дължи на условията на теста(ползвах 4 облъчватела насочени на около 2-3 метра един срещу друг. Проби с лаптоп още не съм се сетил да правя но не е късно.Все още си мисля, че реално N стандарта при п2п линковете има производителност на бондинг с две карти. Тез тестове по udp като гледам примерно в сайта на везувиус и микротик.бг в най добрия случай при tcp са наполовина по производителност, рабирам продавците, че искат да продадът стоката си ама не е коректно.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.