Jump to content

Изграждане на линк със средна точка


PcTuninG™

Recommended Posts

Колеги идеята ми е следната и съм направил една рисунка за малко пояснение не съм добър художник но ето Питането ми към вас да ми дадете идея

На снимката съм показал Какво мисля да направя Точка 1 ми е главната Антена Точка 2 е на 1 км разстояние от Точка 1 има пряка видимост между двете но няма видимост Между Точка 1 и Точка 3 за това трябва да пусна от Точка 2 към Точка 3 между тях има пряка видимост 1 км разстояние  Питането ми е каква техника да ползвам  за да Прекарам От Точка 1 до Точка 2 поне 60 мб трафик и от Точка 2 до Точка 3 поне 40 мб трафик 

За сега съм се спрял на новите Ubiquiti  продукти от М серия но все пак очаквам предложения как да изградя линковете и с какви антени  ::)

view.php?picture=00043745

view.php?picture=00043745

post-199-130900725251_thumb.jpg

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

mikrotik също имат N платки

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хубаво е да се знае какво трябва да се изстиска от тоя линк, най малкото колко pps  трябва да прекара, ама след като си се спрял на Airmax няма кой знае какво да му мислиш избираш или по тънко да ти излезне или да вземеш най - производителното в случая Rocket M5, направи си калкулация и действай.

В случая за рокета ще ти трябват антени а иначе с наното М5 няма да се ръсиш допълнително, вземи под внимание местоположението на линка и евентуални зашумявания, това ще е от значение при избора на антени.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята с рокета ми допада ама с тия големи чинии за 1 км малко не си струва за ефира сравнително чист е има 2 3 линка  Където е Точка 1 има Микротик и мога да сложа карта ама каква антена да е до Точка 2 и после от нея до Точка 3 това е въпроса

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи там за към Точка 2 за сега е омни но мисля да го сменям а  иначе Точка 1 е Борд 433ах и Нета 60 см

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено къси разтояния, давай с нано рокета...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да къси да във права линия иначе по стълбове стават по 2км и нагоре какво имаш предвид нанота  ::) какво предлагаш ти за в този случай

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли за в бъдеще... А да не говорим, че ще имаш по-малко грижи с мрежата..Пък за скорости и закъснения ще е светлинни години напред ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава си варианта с антените за във бъдеще да станат най много 30 пак не си заслужава се пак това е село да не забравяме Очаквам идеи за изграждане на линковете от ваша гледна точка  ::)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Остава си варианта с антените за във бъдеще да станат най много 30 пак не си заслужава се пак това е село да не забравяме Очаквам идеи за изграждане на линковете от ваша гледна точка  ::)

избор според бюджет, въпроса е, че радиата не са като кабел и иска да се наглежда често трафика на клиентите за да не си ги задръстиш, най - евтиния е с нанота М5, за тях поне няма да копуваш антени :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.