Jump to content

Ubiquiti Nano station 2 или Ubiquiti Power station 2


diyan1234

Recommended Posts

Здравейте,

Не съм много наясно тези устроиства и ако може някой да ми отговори на няколко вапроса. Значи ще го ползвам предимно като wireless приемник. Доколкото разбрах нано 2 може да се ползва като приемник и като предавател и се използва ЛАН картата. Вярно ли е това? Ако е така лан картата на лаптопа ми ще мога ли да я ползвам Gigabyte GN-WI01GT (mini) PCI-E WLAN Card

Да ибобщя:

1. Ще мога ли да използвам вградената ми лан карта ?

2. Ще мога ли да ловя сигнал от разстояние 1-2 км. ( БЕЗ стени,дървета и др. )?

3. Кое от 2-те устроиства да си купя Ubiquiti Nano station 2 или Ubiquiti Power station 2 ?

4. Има ли някакво друго алтернативно решение?

5. 2.4GHz или 5GHz ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nano то трябва да е в АП режим с настройка на вертикална поляризация. Като задължително пряка видимост и в периметъра на излъчване то на антената т.е. ъгъла й. За 2 Км малко се съмнявам но всичко е много относително от ефира, времето, лаптопа и т.н.

п.п. И да се подбере най-чистия канал т.е. да си възможно най дълече от изполваните канали ако е това е възможно. Ако картата на лаптопа подържа 5ГХз най-добре нано5! ::)

Ubiquiti Nano station ще ти върши работа за Ubiquiti Power station 2 незнам дали има смисъл освен ако нямаш излишни кинти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости :) . И вземи прочети малко из форума и из нета що е AP,Client mode. Усилване на антените как работят и т.н. .. .. .. Няма да е ти навреди никак  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.