Jump to content
  • 0

Старнен проблем между Mikrotik PPPoE server и Windows XP client


nedialkopm

Въпрос

Здравейте колеги,

от две три седмици наблюдавам следния проблем, който не е масов, но достатъчно много оплаквания от клиенти имам за да му обърна внимание. Лично също съм го наблюдавал в клиент. Проблема се състои в следното: След като се свърже по PPPoE протокол към мой Mikrotik концентратор използващ радиус сървър, след известно време на PPPoE сървъра ми сесията се рзпада, а WindowsXP машината не разбира за това и индикира че все още е свързана. Това събитие може да настъпи както след 5 мин. така и след 2 часа , в смисъл няма определена цикличност. След няколко опита успявам да рзкача WindowsXP-to, след повторно свързване интернет няма въпреки че на PPPoE концентратора се изгражда нова връзка. Единствено след рестартиране на WindowsXP машината нещата се оправят (започва да има интернет). Всичките ми оплаквания за сега са от клиенти използващи WindowsXP  и се свързват към х86 (ALIX или PC). Сменях версиите на MT. Инсталирах и 3.х и 4.х. Нямам оплаквания от клиенти зад хардуерни рутери и от такива с други версии на Windows.

Някой имал ли е подобен проблем и намерил ли е решение. Или ако имате идеи на какво може да се дължи ще се радвам да ги споделите. За сега съм експериментирал с настройките на PPPoE сървъра и профила който раздава. Рових из форума на Mikrotik. Google също не помогна. Единствено разбрах, че и при други се проявява този проблем без да е споделено решение.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

на мен ми звучи като зле конфигнат концентратор

с разрешени мултисесии и без включен моонитор за трафик

като е възможно по трасето да има суич който не е наред

провери тези работи защото при мен има на по седмици ъптаим клиенти

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм склонен да се съглася с твърдението за лошо конфигуриран концентратор. Явлението първо се проявява само при клиенти с  Windows XP, Второ, проявява се в различни населени места (доставчик съм в сравнително голям райн вклюващ няколко градчета и доста села) . Проблема го имат и клиенти които са само през ваерлес (няма свич между тях и концентратора а връзката им е перфектна - в момента на настъпване на проблема няма загуби. И не на последно място - конфигурациите на Mikrotik концентраторите ми са много по-стари (говоря за време по-голямо от половин година), а проблема се на блюдава от няколко седмици. На тези концентратори на които имам клиенти с този проблем също имам клиенти със седмици ъптайм (имах преди да рестартирам ;-) ) но всичките са или зад хардуерни рутери или зад NanoStation5 пуснат в режим рутър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

в такъв случай провери дали някой не "хакерствува"

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.