Jump to content

Тъп поялник....


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Направо съм бесен... 72лева пак на вятъра.. http://mario.bg/shop/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=965&osCsid=e318da45dc7309e83d3e8ca230d8633e . На 3 тия месец и изпатка иначе докато работеше евала беше добре! И при брат ми на 6 тия месец като им минава гаранцията са изгорели ама аз си викам може да са имали лош късмет ... то моя още по-лош ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нагреватела ли изпатка ::) или регулатора .

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам не съм го отварял - в гаранция е още.. Почна сега да мига ама мн странно и не грее. Попринцип е с тиристор силовата част и брат ми каза, че те горели най често щото е сменил няколко поялника такива.  ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имам и аз един 60Вата и номера с регулирането съм го направил ::) с две възможности 60W и 30W , просто връзвам един диод 1n4007 последователно на захранването и паралелно на него едно малко ключе с което да го окъсявам :) и елиминирам действието му. С други думи за неразбралите, когато работи диода, се пропуска само единия полупериод на захранването и мощноста съответно е на половина.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам 3-4 такива но реших в нас да взема малко по-интелигентен, а то какво стана! Иначе на работа си съкам с велера - просто е супер ама и цената му е такава ::)


Post Merge: [time]1259234291[/time]

Смениха ми го с нов  :) . Да видим сега колко ще изкара. Проблема бил, че имало някакво СВЧ излъчване или смущения в контакта и от там се запушвал тиристора и постояно нагревателя се тормозел - ами ако бях някой циганин от пазара можеше и да повярвам! На всеки контакт имам CLC филтри + защити....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах два такива поялника. Изкараха около 10 години. Преди около 7- 8 месеца изгоряха един след друг. Сега съм си взел от същата серия но 12 волтов. Вече го използувам около 5 месеца. Надявам се да изкара колкото и другите!  ::)

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз разбрах, че имало много доста доволни от тях с години но тогава са ги правели по друг начин май  ::) . Брат ми каза, че като отварял неговите дето изгорели малко след гаранцията не се различавали особено от някакви китайски пак с вграден терморегулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста години имаше едно "движение"  :) наречено ТНТМ. В разни, навремето, държавни предприятия се разработваха теми по въпросното ТНТМ. Та по онова време и аз изкарах някой лев с една разработка точно за нагревателите на поялниците. Идеята е следната - новия нагревател няма плътен окисен слой. При първоначалното му включване новообразувания окисен слой заради температурното разширение се напуква и на местата където се напука, се образува нов окисен слой. Да, но при това изтънява, макар и с микрони участък от съпротивителния проводник, при което му се увеличава омическото съпротивление в този участък, при което там се загрява с някой градус в повече... Това довежда до ново напукване, съответно ново изтъняване и т.н. докато от прегряване на това местенце проводника на нагревателя прегаря. Решението на проблема е нагревателя да се включи за няколко часа на по ниско напрежение /мощност/ при което се образува плътен и равномерен окисен слой, който по-трудно се пука и съответно нагревателя издържа по-дълго време. Преди години нямаше как да направим микроскопски снимки на окисния слой, но е факт, че 12 волтов нагревател работил 8 часа на 6 V издържа около 10 пъти повече, отколкото необработените такива. Експеримента навремето го правихме със 100бр. 12 волтови нагревателя и 100бр. контролни т.е. необработени. В Старозагорския завод за запаметяващи устройства тогава имаше всекидневно включени около 2000 поялника!!!  ::) От тогава всичките си поялници съм ги третирал по този начин и мисля, че не съм сбъркал.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T.e. да го пусна на 110В за няколко часа? То добре ама регулатора му дали ще тръгне? Аз иначе имам 110В 1Кw траф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Преди доста години имаше едно "движение"  ;D наречено ТНТМ. В разни, навремето, държавни предприятия се разработваха теми по въпросното ТНТМ. Та по онова време и аз изкарах някой лев с една разработка точно за нагревателите на поялниците. Идеята е следната - новия нагревател няма плътен окисен слой. При първоначалното му включване новообразувания окисен слой заради температурното разширение се напуква и на местата където се напука, се образува нов окисен слой. Да, но при това изтънява, макар и с микрони участък от съпротивителния проводник, при което му се увеличава омическото съпротивление в този участък, при което там се загрява с някой градус в повече... Това довежда до ново напукване, съответно ново изтъняване и т.н. докато от прегряване на това местенце проводника на нагревателя прегаря. Решението на проблема е нагревателя да се включи за няколко часа на по ниско напрежение /мощност/ при което се образува плътен и равномерен окисен слой, който по-трудно се пука и съответно нагревателя издържа по-дълго време. Преди години нямаше как да направим микроскопски снимки на окисния слой, но е факт, че 12 волтов нагревател работил 8 часа на 6 V издържа около 10 пъти повече, отколкото необработените такива. Експеримента навремето го правихме със 100бр. 12 волтови нагревателя и 100бр. контролни т.е. необработени. В Старозагорския завод за запаметяващи устройства тогава имаше всекидневно включени около 2000 поялника!!!  :) От тогава всичките си поялници съм ги третирал по този начин и мисля, че не съм сбъркал.

интересен факт наистина ::)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Имам такъв поялник от 3 години нее мръднал само човки сменям

купих го от Братан

DJ69 предполгам че знеш каде е  

той е БГ производство 

фирмата е "ЕТ.Електроника - Маргарит Серафимов

тел.02/989 74 25 

GSM:0888/920 712

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА имах си аз да не знам. Смениха ми го ... Братан по скайпа показа видео кадри от въпросния ... И човека от среща каза сменяй го. За момента новия работи но като цяло не го ползвам много освен по покривите ...  Иначе ползвам вече станцията за горещ въздух която се представя светлинни години по на пред! Както бях споменавал и преди това ... това е побългарения варянт на китайския ;) - какво да говорим повече ? От 3 години то и аз имам 1 от тогава купен за 2 лв от кауфланд :) но въпроса е колко е нон стоп в джаза.... щото тоя не го спирах дори и като няма ток....UPS те си държат доста дълго за да не го оставям да бездейства. Просто всичко си е до бройка и до късмет ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опредлено нее чак толкова тормозен най много да му се събират средно по 2 часа дневна работа 

ама има и моменти когато е почивал с месеци

такаче си много прав в случая

напоследак запоявам само с газов поляник

ама все повече се оглеждам за станция

ама да видим ;)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ли са без пари ако ти потрябва звънкай.. ще намерим :) Но тя не замества все пак добрия поялник. Освен ако не е комбинирана като мойта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.