Jump to content

Управляем комутатори


PcTuninG™

Recommended Posts

mile, винаги си ме радвал с постовете си, отсипваш им / правилно / и приключваш да се занимаваш. :(:):o

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то ако бях приключил добре, но все още се налага да нося/влача идотщината наречена ISP. Без лоши чувства и напрягане  ви желая лека работа и криво-лява нова-година, Тъй като възгледите ни се различават освен коренно, а и теоретически аз спирам да пиша тук. Ще следя с интерес изнамирането на топата вода в борбата за 5лв на клиент.

поздрави миле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

аз малко ни в клин - ни в ръкав ще се обадя, но ... смятам че тук малко се избяга от основната тема. Всеки нормално мислещ човек ще се съгласи с мнението на Миле , но ... реално тук си говорим предимно за пари !!! аз нямам нито един умен суйч , но ... ми настръхва косата като си помисля само че ще трябва да слагам. истината е че за сериозна цел се иска сериозна техника, съответно сериозна сума пари. евтино и много* хубаво .... НЯМА. любопитен факт е че навсякъде съм слагал суйчове който са купени за без пари и ....... година и половина НИТО ЕДИН не е забил. не питайте как става, защото незнам. логичното ми обяснение е че нито един не е изнасилван ... тоест изтормозен колкото може, всички си имат радиатори и що годе прилични захранвания /с малки изключения :) /.Причината е че всичко е "разхвърляно" на прилични разтояния. имам на едно място 3 суйча който работят само заради един юзър!! Мой познат с 24 потров TP-Link от който човека е супер доволен. Тук в тоя форум .. не чух добра дума за продуктите на тая фирма ..... явно защото се слагат на места където трябва по сериозна техника. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ще ти отгововя... Когато няма много трафици/клиенти/конекци и т.н. няма проблем да е NoName суич. Но как на един от 20 лева да закачиш 100 тина след него и те всичките да реват за поне 20мегабита :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дойдохме си на думата и макар да не съм питал :) , ми се отговори правилно !!!!

абсолютно вън от темата ще кажа че съм АДСКИ доволен от суйчове с чипове риълтек и марка LADOX. Работят ... където и както да ги пуснеш !!! палят на 5волта и до 25 нямат грижи /без да искам бях пуснал толкова на един/. Цена 32лв .... купувани преди .... 3-4год. модел незнам, мога да снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

специално ладокс в сива кутия (не сребриста) ми е създавал проблеми когато има изгорели портове.. :) , а за паленето те са със стандартни чипове ;) бачкат от 5 до 40волта стига кондензаторите на входа да издържат това напрежение , но те обикновенно са до 25в.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И малко OFF topic ама да добавя само от горното... за 40 те волта важи предимно за репотеците но неомонтанските  над 15 издъхват. Една вечер си нямах работа и се позабавлявах  :) . Repotec 1708 Board Only на 39.5V цяла нощ ( със сменени кондензатори разбира се ) и на 41V издъхна DC2Dc му .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Добри впечетления имам от HP ProCurve 2524 (J4813A) по стечение на обстоятелствата преди няколко месеца се сдобих с два такива, единствения минус за мен е че са доста шумни а съм ги инсталирал в помещение където работя и се налага да прекарвам по няколко часа на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Наскоро случайно попаднах на AVAYA P133G2.Останах много доволе от цената (от ebay.com) и ноговите възможности (2бр.SFP 1G,24 медни 10/100, поддържа 256 VLAN от 1-4093).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Миле по-горе е прав!

Ако искате мрежа без проблеми - трябват кинти да си взимате оборудване.  Въпреки, че има места където трябва да си въшлив от пари за да сложиш скъпа техника на някой уличен стълб, която конкуренцията ще ти я гепят или поредният състезател ще удари стълба.

Но не става без по-скъпо обурдване. Не е нужно да откриваш топлата вода докато се развиваш и да разбереш, че без по-скъпа техника няма да минеш.

Ако искате да мърляте докато Ви купят - ползвайте евтини суитчове които при мигване на тока забиват.

Иначе:

Zyxel-a работи. Въпреки, че един 3012F ми заби веднъж. Всичко работеше, без менажирането и без мултикаста.

TPLink-а в повечето случай повечето модели работят.

RTL83??? - за крайни устройства работи.

Ladox:

След 6 години работа - свалих 4 такива от общо 6. Но имам чувството, че Ладокс е едва ли не Репотек в Турция.

Всичко друго което съм ползвал или наистина не си залужава цената, или не работи. Нито TPLINK 8х100, нито Тенда, нито си-нет. Да не говорим за Шурком и IC+ чипсета, къдети потреблението на ток е огромно (особено при включване).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.