Jump to content

Cisco Aironet 1240AG Немога да подкарам различни SSID та за 802.11A & G

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤
 Share

Recommended Posts

Идеята е да излъчва и на 2 та банда в режим AP но искам да е с различни SSID та обаче нещо немога да разбера как става.  :)

Идеята е да излъчва и на 2 та банда в режим AP но искам да е с различни SSID та обаче нещо немога да разбера как става.  :)

Из:http://www.cisco.com/en/US/docs/wireless/access_point/1240/quick/guide/ap1240qs.html#wp45796

И по точно:

You cannot assign SSIDs to specific radio interfaces. The SSIDs that you create are enabled on all radio interfaces. To assign SSIDs to specific radio interfaces, choose Security > SSID Manager.

Ами защо са отдтелни модули, а реално софтуера го спъва в момента. Просто си маркирам А & Г мрежите който са публични по различен начин и сега се оказва, че трябва компромис..Не че е толкова фатално но все пак не го очаквах.

Ами защо са отдтелни модули, а реално софтуера го спъва в момента. Просто си маркирам А & Г мрежите който са публични по различен начин и сега се оказва, че трябва компромис..Не че е толкова фатално но все пак не го очаквах.

Оставам с впечатлението, че не си прочел до край цитата, а в края му пише:

To assign SSIDs to specific radio interfaces, choose Security > SSID Manager.

Значи, че трябва да може това което искаш.

Не е зле също да се "хвърли" едно око в ръководството на връзката м/у Vlan и SSIDs, и при какви условия се изисква да вкараш всеки SSID в отделен Vlan

OФ ко ми става много съм разсеян тия дни :) .Значи точно там се мотках и сега пак ама нещо не се получава това което искам и май ще го оставя за утре :) .

п.п. ами то аз мислех, че има нещо общо с влана но не съм мн сигорен. Все пак съм много скаран с Cisco..