Jump to content

Въпрос относно затихване на сигнала


Recommended Posts

Бихте ли ми казали какво е максималното допустимото затихване на пон-ски сигнал, без да има загуби на голям пакет. (Да речем 50000?

Например -25, -26 и т.н Dbm.

Ако може и линк към официална литература.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Basaev написа:

Например -25, -26 и т.н Dbm

съвременните китайски ONU имат чувствителност към -30, а загуби няма как да имаш заради сигнала , това не ти е ЛАН :) PON или бачка или не :) 

Вече другия въпрос идва, къде загубихте толкоз децибели??? Може като духа вятър да спира/прекъсва :) 

Редактирано от MiPSus
  • Харесай 1

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Курсовете не са скъпи 300-700 лева, за групи има промоция така ,че не е лошо да се изкарат . Това го давам като съвет за някой (фирма дето тепърва се захваща с занаята ) ако има някой от който да се научиш практически най добре .Ама има и момента с българщината,  а именно тоя ще ми вземе хляба . Хляба ти е в ръцете а тях няма кой да ти ги вземе .А и другото нещо ,никой не обича да обяснява на човек ,който поне малко да назнайва нещата . Ако някой трябва да обяснява от нула се иска търпение ,а то се заплаща . В нормалните фирми или те пращат на курс или те присаждат на някой на който плащат да те обучава.

За затихването то зависи от ОНУТО препоръвам да се смята не по голямо от -27 (има единични бройки -31dB които съм виждъл да работят) ,но всеки уважаващ себеси проектант залага -24  .Такава стойност се залага и при мониторинг системите .При метро изграждане дължина на линията >4км ,64 абоната,  сплит на толкова сигнала при клиента е добър -21 и -24 не толкова .Всичко това при положение най малкото SFP. При SFP++  разтояние до клиента 16,5 километра 21 заварки сплит на 64 имам в клинта -7dB CAT-TV и - 23.5 НЕТ така че ти си смятай не знам за мен -24 е границата . 

За повече информация и консултация обясних как е . Информацията Контролира Ситуацията . И затова приемаме три вида плащания В Брой ,Кеш и На ръка. :)

 

Редактирано от niki5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.07.2020 г. at 11:31, niki5 написа:

При SFP++  разтояние до клиента 16,5 километра 21 заварки сплит на 64 имам в клинта -7dB CAT-TV и - 23.5 НЕТ така че ти си смятай

Може ли аз да смятам :)  SFP++ ти лъчи 1490nm с +6db поне, демек -24+6=30db закръглено, 16.5км на 1490nm губят по 0,35/km демек 6dB грубо, другите 24 се губят по заварки/CWDM/сплитери. От друга страна ONU-то излъчва на 1310nm с мощност 2dB , 1310 губи по 0,5дб/км демек около 8,5дб плюс същите 24дб от мрежата (+2-8,5-24) до OLT/SFP достига на -31дб, което е на ръба на чувствителността на SFP++

Втори въпрос - EDFA x 21db на порт а? яка работа, ма ше напукаш влакната бреее :) 

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ето за какво са курсовете :) . Ще го изчисля само за CAT-TV-то. Честота 1550 нанометра затихване > 0,25 dB/km ( на 1310 = > 0,35dB/km; 1490=> 0,3dB/km) .Това прави приблизително 4dB . Приблизително 15 заварки по 0,1 децибел прави още 1.5dB сплитер на 64 затихване в него 20,5 dB APC конектори 2 броя с затихване >1децибел в двата затихване във филтъра с конекторите по малко от 1,5 децибела .   - 1х(4+1,5+20,5+1+1,5) + 21,5 (ниво на порт на EDFA minimalno)= -7dB .Плаваше от -7 до -8.5 .Като това е най далечния клиент повечето са на разтояние по малко от 13 километра и по малко заварки саответно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

по твоята "сметка" ще рече, че твоето SFP++ излъчва изходна -2dB (ONU -23,5 rx при 21,5 загуби по линията)

EDFA съответно с +14dB по същата сметка :) 

А сега ни кажи реалите стойности на твоето SFP++ и EDFA на порт?

Най-добрият учител е ОПИТЪТ! Взима много скъпо... НО обяснява разбираемо!

Редактирано от MiPSus

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не знам къде ги видя и как ги сметна .Внимателно четене показва затихване на линията 28,5 децибела ,Написъл съм не 14 ,а изрично 21,5 децибела на EDFA ниво при клиента - 7 децибела за телевизията.Нивото на SFP то е 7,5 децибела( подбрани бройки).  Описъл съм нивото на сигнала от страната на клиента -21 ,по лошото е ниво от страната на ОЛТ - 26 децибела .Но обясних това е клиент на  15 километра .Сплитера е на 10 километра . Като бе мигрирано на сплитер на 32 за да не се тънят нещата както по ниво така и по трафик защото половината от клиентите са хотели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, niki5 написа:

Само не знам къде ги видя

 

На 25.07.2020 г. at 11:31, niki5 написа:

При SFP++  разтояние до клиента 16,5 километра 21 заварки сплит на 64 имам в клинта -7dB CAT-TV и - 23.5 НЕТ

 

Преди 21 часа, niki5 написа:

Описъл съм нивото на сигнала от страната на клиента -21 ,по лошото е ниво от страната на ОЛТ - 26 децибела .Но обясних това е клиент на  15 километра

Последно?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.