Jump to content
  • 0

Въпрос за 2 микротика


Milen

Въпрос

Здравейте ;)

Искам да ви попитам как да стане следната схема.

Имам 1 микротик който тече интернет по него и си има 3 антени секторни.

Искам да сложа още един микротик до него със още 3 антени. Втория микротик искам да го вържа по лан с първия микротик. Но като ги свържа двата микротика по лан и като се свържа от втория микротик няма интернет само от първия си има.

На всякаде в интернет пише за рутирването на нат мрежа на микротиците аз неискам да правя втора мрежа а просто втория микротик да взима от мрежата на първия микротик. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

дай подробности ИП-та мрежи , настройки на етхерите и бриджове , как пускаш нет към антените.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мрежата ми е 172.18.11.0-255

Всичко ми е на бридж всички секторни антени и етхетер портове само главния линк с централата не е бридж-ната. Има също и EOIP-Tunnel това са интерфейсите при първия микротик.

При втория всичко е занулено ( нова инсталация е ) Активирал съм Интефейсите само не ми е ясно как да рутирам мрежите. Да несе бъркат двата микротика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

сложи трите wlan и lana в бридж и сложи адрес на  бриджа.забучи лана  в суйча след първия микротик и си готов .не нужно да рутираш на втория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

При втория всичко е занулено ( нова инсталация е ) Активирал съм Интефейсите само не ми е ясно как да рутирам мрежите. Да несе бъркат двата микротика.

на новата машина пак правиш бридж и слагаш вътре всичко антените + етхерите и включваш към другия МТ

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

а няма ли да е по добре мрежово и лесно за управление ако се пусне централен рутер и двата МТ да са вързани звезда към него щом връзката е лан между МТ-тата може да се прави добър ремоот от централния рутер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

ами то по обяснението на човека " има един Мт и по него тече нет.. " е много точно и ясно обяснено :) пък и явно знае как да си подсигури достъп щом не пита :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи интернета ми идва от първия микротик защото той е свързан с една нета затова немога да ги свързжа посредством рутер щото ще ми падне много сигнала на главния линк.

Благодаря за предложенията които дадохте следобед ще пробвам и ще пиша за резултати.

А искам да споделя че за втори път моля тук за помощ и адекватно всички веднага отговарят за мен този форум е най-доброто място кадето найстина се помага а няма някакви надувки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Щом всичко освен интерфейса ти по който идва интернета е в бриджа, предполагам, че си маскирал някаква мрежа и имасш ДСП в бриджа на 1-ви микротик. А щом всичко останало ти е в бридж и по него "тече интернет", не трябва да направиш нищо друго освен да свържеш през етернет ( етер който е в бридж на първи микротик ) и етер които ще добавиш в бридж на втори микротик. След което да добавиш етера който си свързал във втори микротик в нов бридж , като към, него добавиш и всички wлан-и. Гарантирам, че каквото излиза през wлан-ите на първи микротик ще излиза и през wлан-ите на втори микротик.

тоест във втори микротик:

/interface bridge add

/interface bridge port add bridge=bridge1 interface=etherX [ етера през който си свързал към 1 микротик щ

/interface bridge port add bridge=bridge1 interface=wlan1

/interface bridge port add bridge=bridge1 interface=wlan2

/interface bridge port add bridge=bridge1 interface=wlan3 [ тук описваш Wirelessite ]

би било добре да добавиш и филтри за да не може клиенти закачени на 1-ви микротик по wireless  да не могат да изпращат данни к ъм клиенти закачени към 2-ри микртоик. Както и филтри между самите платки в двата микротика. Както и филтър в самата платка на микротика.

Между интерфеиси:

/interface bridge filter add chain=forward action=drop in-interface=wlanX out-interface=etherX

описваш в двете посоки.

Между клиенти на един Wireless:

/interface wirleless set wlanX default-forwarding=no

::) Надявам се да сум бил полезен, успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.