Jump to content

RB433AH + 2 MiniPCI R52H не работи, както се очаква


linuxer

Recommended Posts

Здравйте.

Имам едно такова питане:

Става въпрос за доста проста конфиргурация с RB433AH и 2 платки R52H (R52-350).

Идеята е, че ги бриджвам двете платки с ethernet1 (POE портът) и очаквам да вдигна към 2x24Mbps през тях, което пък е към да речем 50Mbps през eth порта. Да, да ама не!!! Връзвам се с два лаптопа към двете SSID-та на тея въпросните R52H-чета и те двете заедно си share-ват този капацитет от 24Mbps!!! Ако оставя само единия лаптоп да дърпа, той сам си вдига тези мегабити през едната от картите, но пусна ли и другия си делят по едни приблизително 12Mbps... При това положение през eth-то не минават повече от 24Mbps по никакъв начин...

Тази същата схема я пробвах и в рутинг режим на борда и пак същата глупост се получава.

Ако някой има идея къде е проблемът ще съм благодарен да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече инфо. Смисъл къде е този борд? С кви антени е ? Растояние? Постни един конфиг. На коя честота е? Че така с тези лап топи не ми стана ясно как точно взимаш нета?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната карта е на първи канал, а другата е на 13-ти, а антените са малки омнита. Бордът е ей тук до мен на бюрото в момента. Пробата я правя, като даунлоудвам от едно ПЦ, което е закачено на eth1-то на RB433AH. Конфигурация всъщност няма кой знае каква, както казах всичко е в един бридж боднато и това е. Според мен трябва да работи така, защото нали това е идеята на тези 3 MiniPCI вътре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

сложи и друг етхер в бриджа и виж през него как ще върви. Тоест от Етхер1 към Етхер2 и от Етхер2 към картите

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали за това става въпрос, но пробвах да нашия в бриджа само eth-тата и се оказа, че между две eth-та се получиха 97Mbps трансфер в едната посока, което показва, че бриджването само по себе си работи ОК...  ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.