Jump to content

Ubiquiti Rocket M5 - RM5 - впечатления и тестове


MartoPleven

Recommended Posts

Малко може да съм извън темата, но става въпрос за следното. Аз имам един линк с NS5 loco на 5 км и с вградените антенки държи 10-12 мегабита. Предстои ми изграждане на друг линк на 3 км и се замислям за Rocket M5 50-60 мегабита в двете посоки са ми напълно достатъчни. 40-50 клиента зад него ще му правят ли проблем? При сегашното NS5 loco се появява понякога следното нещо: пингове си ходят до всякъде но няма интернет;) след рестарт на AP-то всичко си тръгва. Колебая се кое ще е по добро 2 пц-та с МК или rocket m5 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • PcTuninG™

    6

  • netronix

    4

  • Велин

    3

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    3

Почти всеки ще заложи на 2 пц-та с МК защото всеки втори има линк с МК  а  rocket m5 Още не се е наложило или поне никой не споделя за добрата му работа ако имаш излишни пари пробвай рокета и сподели но с неговите антени  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам да ми излезе едно разрешително и ще действам, то гледам още няма и антени? Ще си поиграя малко и като купя оборудването ще пробвам антените и с МК какво ще носят и с рокета ;) лошото е че става студено и не ми се работи по кулите, ама кефа от сполучливите проби няма цена. Гледам колегите пишат че прекарват 70-90 мегабита което звучи доста обещаващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имам два bullet M5  монтирани от около 10 дни първоначално при тест в офиса изкараха около 67 мбит/с tcp. с включен airmax при монтажа на около 2,5 км се оказа че с airmax носи около 25 мбит/с . Сега е без airmax tx power 20 dbi ,ACK Timeout disable и носи между 55 и 60 мбит/с антените са решетки 22 дби от рутелсат .

е най - после реален тест, я кажи тсп теста от МТ ли е и какви пакети минават с каква латенция.

п.с. 67мбит (Full duplex) двупосочно ли имаш предвид?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имах възможност да тествам RocketM5 само на маса в офиса. Теста е с 2,5 dbm антенки и на разстояние 4 метра. С iperf при 50 връзки стига до 90/90 мбит, като латенцията при този трафик е окло 50 ms и 1% дроп. Недостатък на сапунерката според мен е слабия процесор, който не може да носи повече от 11-12к пакета, но за цената си е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат но тази опция така да се каже airmax не е ли за по дълги линкове

Иначе според думите ти колега това са добри резултати ако си ги държи с тези антени  :)

нещо като nstreme ;)

от ubnt разправят че е TDMA ама май не е точно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://videomaxavs.com/bg/store/Scripts/prodView_short.asp?idProduct=2222768 вече имат налични но малко са се увлекли с цената, някой пусна ли вече подобен линк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената наистина е доста висока. С ДДСто скача над 1К. Ако ще носи чисто 90-100мбит си струва, ама ако ще е 50-60 мисля че е малко множко. С МТ излиза подобен линк,2хAlix3d2 с CF карти = 400лв, 4хСМ9 = 240лв, 2хКутии = 50лв, 4хПигтейли = 120лв. 2х60ки с двуполярни облъчватели = 250лв, и общо става, 1060лв.  Но с МТ спокойно ще направи 95мбит, понеже от там нагоре го спира горния лимит на ланката. И Линка стана 1060лв. точно колкото на убнт. :)

Така че за мен за сега с тези 100мбит ланки не решение това...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са се увлекли с цената реалната цена на тези продукти  е 84 $ Рокет Нано Булет антените са по 127 $ всички модели лично пратих запитване до представителя на производителя за България цените са без ДДС но пак са по евтини от тези  малко грубо може да позвучи ама са кожудери това ,че за сега само при тях има не би трябвало да са извън земни цените .  ;)

Има и още нещо да си я поръчаш от Чужбина ще ти легне по евтино от колкото от тук  :)

Още никои не е казал що за стока са и дали си струва парите се пак колегата е прав микротик ама знаеш какво ще покаже  ;D

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина това е цената 84$ за Rocket и 127$ за антена. Видеомакс винаги са били търгаши  и кожодери и такива ще си останат. За тези пари  и това което прекарват устройствата са  си екстра. А пък  който не го устройва цената на антената, винаги може да си сложи двуполярен облъчвател на някоя съществуваща антена (сигурен съм, че всички имат по някоя и друга излишна антена).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък  който не го устройва цената на антената, винаги може да си сложи двуполярен облъчвател на някоя съществуваща антена (сигурен съм, че всички имат по някоя и друга излишна антена).

Тя цената е горе долу като гледам е поносима, важното е наистина да е добра.

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледам има двойна поляризация дали ще може да се сложат два грида едната на H а другата на V  логично е да стане поред мен    ::)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане с 2 антени но ако може да са с по тесен ъгъл на излъчване  и да са максимално раздалечени една от друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ще стане с 2 антени но ако може да са с по тесен ъгъл на излъчване  и да са максимално раздалечени една от друга.

защо ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.