Jump to content

Възможна ли е следната схема с RB450G

Intel

Recommended Posts

Идеята е да се обединят линковете с RB450G, дали е възможно да се направи с този борд и ако някой е правил таква или подобна схема нека напише как ги е конфигурирал 2-та борда (RB450G). Така изглежда схемата:

post-194-130900725129_thumb.jpg

Немога точно да Ти кажа как но според мен е възможно. Обаче няма ли да е по-добре да е с по 1 борд на точка с по2 карти и от 1 ния му лан към долния п2п линк или просто с по 3 карти? Или става прекалено голяма промяна и не Ти се занимава?

От едата страна е на една кула на 50-тия метър, и двата аликса са с по една CM9, 1 линк с Alix3c2 и MP11 работят повече от 1 година без проблеми но сега се налага да пусна още един линк и затова подбрах пак Alix3d2 с една CM9. Проблема е да се направи  лоад балансинг с RB450G и да работи стабилно тъй като това ми е основното трасе за нет.

Пробва ли да напарвиш бондинг на етн интерфейсите?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Не съм тествал още с бондинг на етх, идеята е някой да сподели опит и дали ще стане така както съм го замислил.

Не съм тествал още с бондинг на етх, идеята е някой да сподели опит и дали ще стане така както съм го замислил.

Няма начин да не стане с бондинга.

Като резултат от бондинга искам да стане динамично разпределяне (TX/RX) на трафика. Какво да очаквам като резултат за сумарен трафик?

• Administrator

до сега с 3 линии не съм правил бонд., но за две карти има един лек недостатък на бондинга, че общия капацитет на бондинга се определя от най - лошия линк, ако единия линк ти е на 54мбит а другия на 24, бондинга автоматично почва да бачка на 2х24 мбит в твоя случай 36мбит , съобразява се с най- слабото трасе, за 3 линка не знам въобще как ще се отрази това и въобще дали ще стане някакъв бондинг. Ако линка не ти е много голям пробвай н-стандарта от скоро чувам добри отзиви.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

• 2 weeks later...

Направих бондинга но имам много голям проблем.

Конфигурацията с бондинга е следната:на rb450g етх2 и етх3 са slave на бондинга и от двете страни, мода е balancerr, и 4-те аликса са с локални IP-та, етх1 на двата рб450г са бриджнати с бондинга, имат и IP от същата мрежа като аликсите, мониторинг на линка arp с IP(като падне единия линк, целия трафик минава през другия линк). Всичко работеше добре около 10 часа но след това започнаха загубите между rb-тата. Двата линка работят без проблеми, на тест в двете посоки между 2-та рб450г се забелязва проблем в едната посока прави проблем с скороста, освен това забелязах че без трафик няма проблем и си върви нормално дори при тест между бордовете пак е добре, но тръгне ли трафик (интернет) заповат загубите на пакети. Също така забелязах, е през етх2 порта аликсите не искат да работят съмостоятелно на бондинга, а при етх3 го няма този проблем. Моля ако някой от Вас е правил подобна схема на обединение с бондинга нека непише каква е конфигурация е ползвал за да мога да тествам или да открия къде е проблема при мен.

• Administrator

пробвай да пуснеш ЕoIP между бордовете 450g

и върху да тях да направиш баланса

да няма странични вредители

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

• Administrator

Също така забелязах, е през етх2 порта аликсите не искат да работят съмостоятелно на бондинга, а при етх3 го няма този проблем.

Това не трябва да е така .. имаш проблем с баланса, единия от линковете когато спре другия трябва да работи нали това все пак е целта на занятието, оправи това нещо и трябва да тръгне.

п.с. Предполагам връзка между аликсите си направил с еоип тунели.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

п.с. Предполагам връзка между аликсите си направил с еоип тунели.

Според мен няма да го бърка и да е с ВДС, то балансира етхер интерфейсите. Но явно някъде нещо не е както трябва.

Раздалечих честотите на 2-та линка 5210 турбо и 5290 турбо, сега са 5290 и 5590 и работят без проблем (ще видя до кога ;) ) не използвам eoip. Ще пиша ако има някаква промяна.

RB450G:

Какви резултати постигна колега ?

Какви резултати постигна колега ?

След тестове се спрях на варианта с бондинг на лановете РБ450Г, balance-rr с линк монитор arp на 2-та бондинга а alix-ите с wds (с тунели правят много малкък трансфер), при този случай ако падне едният линк то целия трафик тръгва по работещия линк. Незнайно защо се оказа, че след няколко часа (6-10 часа) безпроблемна работа започнаха загуби по трасето. След тестване на двете трасета забелязах, че има проблем с трансфера на единия от линковете (този с alix 3c2), и след рестарт и на 2-та аликса започваха да работят нормално. Без бондинга трасета си работят без какъвто и да било проблем. Спрях линк мониторинга (arp) тъй като мислех, че проблема е в него, но проблема пак се появи.

Скороста, която постигнах е около 135-140mbps в едната посока.

Резултатите от 3 седмичните ми експерименти не доведоха до задоволителен резултат, и затова се отказах от това начинание, поне за сега.