Jump to content

2.4GHz усилвател + параболична антена


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте,

Видях опит за увеличаване обхвата на радиоуправляем модел при честота на 2.4 гигахерца за морски условия, говорим за влизане около километър навътре в морето.  Антената е стандартна 24 децибела, усилвателя Sunhans 10W.

Искам да попитам дали тази марка усилвател е фалшива и второ: дали е опасно ако човек се разхожда на 1-2 метра пред антената? Без да ги разбирам нещата, предполагам това е по-мощно от домашния  WiFi рутер.

Благодаря

 

Sunhans-Sh24gi10W-Mobile-Amplifying-Repeater-2-4GHz-10W-40dBm-WiFi-Signal-Booster-for-Supermarket-Indoor-Use.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не се занимавай с такива устройства . Ако ползваш качествена омни антена то 1км. в открито море не би било нещо сериозно, така че първо пробвай . На времето тествах така Ubi WiFiStation Ext. В Бургаският залив се свързах с АП /120 сектор/ в Меден рудник по права линия 7км. . Държеше 5-10Мб/с down/up , чак не ми се вярваше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Не се занимавай с такива устройства . Ако ползваш качествена омни антена то 1км. в открито море не би било нещо сериозно, така че първо пробвай . На времето тествах така Ubi WiFiStation Ext. В Бургаският залив се свързах с АП /120 сектор/ в Меден рудник по права линия 7км. . Държеше 5-10Мб/с down/up , чак не ми се вярваше!

Здравей и благодаря за включването. Вече имам яснота по първия въпрос. Относно втория - дали ще е опасно на 2.4 гига и 10 вата с парабола да минава човек в непосредствена близост или ако се случи да се задържи пред нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
преди 3 минути, lz1mak написа:

 Относно втория - дали ще е опасно на 2.4 гига и 10 вата с парабола да минава човек в непосредствена близост или ако се случи да се задържи пред нея?

Не е здравословно пред каквато и антена да стоиш, дори телефона е опасен, особенно , ако има лош обхват! Кога и какви здравословни проблеми могат да се появят и какви биха били те трудно може да се назоват, защото има влияние на много фактори .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да контролираш модела не са ти нужни големи скорости на трансфер,второ дори за видео би трябвало да ти стигне 10 мегабита които е отбелязъл колегата. Много отдавна имаше едно упражнение за радиолюбители с 50 миливата в открито море както се казва отдругия край на черно море ще се свържеш. Мошности от 1 ват дори са много 100+mW  според мен ще стигнат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.