Jump to content
  • 0

Въпрос свързан с хап ац2


dubnation

Въпрос

Имам 2 въпроса имам микротик хап ац2 и след него unifi ap ac PRO и още 2 апта обикновенни тп линкове до микротика идва гигабит интернет ,но през унифи апто повече от 110 немога да изкарам на ви фи пробвах с различни настройки и все едно и също с гигабит пое е ужким микротика ли го ограничава нещо немога да разбера също и на тп линковете пък имам око 30 40 когато съм до тях ,и другия въпрос е може ли примерно устройствата с даден мак адрес да влизат дирекно в бридж(идеята е порт от рутера да се ползва и за интернет и иптв от виваком) ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 1 час, dubnation написа:

Имам 2 въпроса имам микротик хап ац2 и след него unifi ap ac PRO и още 2 апта обикновенни тп линкове до микротика идва гигабит интернет ,но през унифи апто повече от 110 немога да изкарам на ви фи пробвах с различни настройки и все едно и също с гигабит пое е ужким микротика ли го ограничава нещо немога да разбера също и на тп линковете пък имам око 30 40 когато съм до тях ,и другия въпрос е може ли примерно устройствата с даден мак адрес да влизат дирекно в бридж(идеята е порт от рутера да се ползва и за интернет и иптв от виваком) ? 

Не правихме ли скоро схемата с iptv ? Няма значение с кой модел рутерборд се прави, настройките са същите ! Относно безжичната част трябва да се знае на каква честота, стандарт, сила на сигнала и битрейт се свързва устройството с АПто . А за самият Микротик не си ли се пробвал да се вържеш и да тестваш ? Инак не би трябвало да е проблем за рутера да кара гигабит .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ако се закачваш на 2,4 толкова.

Ако е на АС каква ти е картата на устройството.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 5.04.2020 г. at 23:14, JohnTRIVOLTA написа:

Не правихме ли скоро схемата с iptv ? Няма значение с кой модел рутерборд се прави, настройките са същите ! Относно безжичната част трябва да се знае на каква честота, стандарт, сила на сигнала и битрейт се свързва устройството с АПто . А за самият Микротик не си ли се пробвал да се вържеш и да тестваш ? Инак не би трябвало да е проблем за рутера да кара гигабит .

Стандартната схема с иптв е ясна,но тези дни ми се налага да ползвам 1 кабел и за интернет и за тв през време и се зачудих неможе ли да реализира под микротик по същият начин който вивакома го реализират при тях с смартком и хуавей рутерчетата(когато включих стб-то автоматично да попада в бридж с ван/еоип тунес който както го ползва).С микротика за безжичната част реално няма проблем изкарва ги и повече но той е твърде далеч и ме не устройва понеже 5 гхз устройсво след като се конекне е на -86 90 децибела и не е много стабилна връзката  и затова предпочитам с ап-то да се връзва.Иначе след микротика на кабел си има гигабита на всички утройства,съмняваме ме пое адаптера единсвено да не се е предал нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.