Jump to content
  • 0

MikroTik hAP AC2 конфигуриране на IPTV за А1


rijit0

Въпрос

Здравейте,

 

Наскоро си закупих hAP AC2 и съм начинаещ с MikroTik. Искам да махна досадния суич, който седи пред рутера и разделя сигнала за приемника на телевизията, ползвам А1 като доставчик. Прегледах няколко теми във форума за подобен сценарий с Виваком и се опитах аналогично да го настроя и при мен, но не сработи. Може ли да ми дадете съвет как би било най-лесно и правилно да постигна желания резултат за моя доставчик?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

Не съм виждал да се слагат смарт суичове на крайните устройства при клиентите . Ако има тагната услуга то или крайното устройство/рутер, терминал, модем и .т.н./ разтагва нея услуга на някои от етернет портовете в суич частта и е обявена на клиента кой порт за какво е или минава през "прост" суич и се разтагва на устройството за IPTV  !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, 111111 написа:

Най-евтин 5 портов суич слагат тп-линк или д-линк.
Ако знаеше как работят приемниците и беше прочел другите подобни теми щеше да разбереш защо.

 

Приемниците знам как работят. Чел съм много. Пък и доста ип приемници съм наслагал. Има 2 варианта или с умен суич или с тъп. За това казах колегата да си покаже суича. Ако е на а1 почти съм сигурен че е умен. Ако е за булсат ,вива или някой друг може и тъп.

Преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Не съм виждал да се слагат смарт суичове на крайните устройства при клиентите . Ако има тагната услуга то или крайното устройство/рутер, терминал, модем и .т.н./ разтагва нея услуга на някои от етернет портовете в суич частта и е обявена на клиента кой порт за какво е или минава през "прост" суич и се разтагва на устройството за IPTV  !

Съгласен съм с теб, но ако стб-тата които слагат могат да ънтагват. А освен това и рутерчетата трябва да могат. Ако е някой сохо тп-линк рутер няма как да го накараш да си разтагне влан-а със стоковия фърм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Нито АйЕдна нито ВайВай слагат нещо над най-евтин суич,

камо ли да ползват влан, интегрираното им решение не изисква такива неща.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 4 часа, 111111 написа:

Нито АйЕдна нито ВайВай слагат нещо над най-евтин суич,

камо ли да ползват влан, интегрираното им решение не изисква такива неща.

Тя неомонтанката не е в категорията скъп суич. Горе долу на едни цени са с тъп линкчетата и д-линкчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Преди 18 часа, v3ctor написа:

Тя неомонтанката не е в категорията скъп суич. Горе долу на едни цени са с тъп линкчетата и д-линкчетата.

хайде направи сметката за 100000 клиента къде отива цената.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, 111111 написа:

хайде направи сметката за 100000 клиента къде отива цената.

Не те разбирам. Защо да смятам, те операторите да си правят сметката? В тази тема искам да помогна на колегата или да го откажа да не се занимава с невъзможни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.