Jump to content

Протоколи по Закон за извънрдното положение


Recommended Posts

На 30.03.2020 г. at 15:10, Ivo написа:

Разликата между Софията и малките населени места е, че в малките населени места средния разход на кабел на абонат е 80-100 метра. 2к абонати правят 200км мрежа плюс  магистралите. Пренебрегваме факта, че в едно малко населено място има 100-150-200 абоната и за да имаш 2к абонати трябва да обслужваш 15 населени места. Като приемеш разстоянието между два стълба за 30 метра се получава една бройка около 7000 стълба.

2К абонта дори само на услуга Интернет за мен не изглеждат като 200км кабел, гледам ги като 500к лева годишен приход от такси , само от интернет!

Преди 16 часа, Mile написа:

След 2 месеца, като спрат плащанията.. Ще ни бият по площадите..

panem et circenses ...

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, MiPSus написа:

2К абонта дори само на услуга Интернет за мен не изглеждат като 200км кабел, гледам ги като 500к лева годишен приход от такси , само от интернет!

Много хора ги виждат като теб. Някой отиват и по далеч - виждат ги като 500к годишна печалба. Уверявам те, че аз ги виждам доста по различно и като обща сума и като разходи за издръжка. Няма да влизам в подробности. Всеки, който има мрежа ще ме разбере.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.04.2020 г. at 10:18, Ivo написа:

Всеки, който има мрежа ще ме разбере

от 16 години в тия лайна ще "празнувам" на 10 април, та ти на друг ги разказвай твоите виждания!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно отношение един към друг думи нямам!

Почти на 99.99% съм обеден че 80% от вас ползват някакво оборудване тип small office/home office да търкаляте не малка част от мрежата си, тъй че моля Ви без излишни спорове кой колко време е в бизнеса и как вижда нещата и как се смята.

Най-много core/border или там както го наричате да е сте дали малко повече пари за оборудване което не е small/home office.

Малко повече уважение колеги.

 

  • Харесай 1

Операционни система за рутери и  суичове : Linux и FreeBSD.
OpenWRT - Open Wireless Router.
Всичко останало е просто търговско наименование.

Mikroshit.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, MiPSus написа:

от 16 години в тия лайна ще "празнувам" на 10 април, та ти на друг ги разказвай твоите виждания!

Май се регистрирах по лицензия 217 някъде през 2001 или 2002 година. Не помня вече. При положение, че горе долу от едно и също време сме в едни и същи "лайна" още по-малко разбирам начина ти на разсъждение. Вярвай ми между "селски" доставчик и "градски" доставчик разликата е от небето до земята - по отношение на приходите, по отношение на разходите и по отношение на работния процес. С удоволствие бих споделил с теб дертовете на един "селски" доставчик на една "Corona", ама не от актуалната, а една течност в едни прозрачни бутилки 😉

преди 56 минути, sairos написа:

Малко повече уважение колеги.

Колега, нито аз съм се обидил, нито съм обидил някого (надявам се), нито искам да си го меря с някой. Всеки един от нас е достоен за уважение поради факта, че се опитва да прави "нещо" въпреки усилията на повечето институции да му пречат.

Редактирано от Ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо спорите - онова с 2к клиенти, простата математика дава сума около 480 к приход (не печалба), ситуацията в БГ обаче е такава, че таксите не се изплащат на 100% в месечна база  - т.е. винаги има един приличен обем неплатени суми, ако това визира колегата Иво.
И да - предоставянето на услуга в села е много ама много различно и по-сложно от това в градовете. В малките области е още по сложно и скъпо - влизането в дадено село ти отнема една основна база разход, която е една и съща без значение дали в селото ще имаш 10 или 50 абоната. Когато работиш в малки области (както е при нас) има села с по 3-5 абоната (ест. там сабезжични), но за един и същи период от време, два различни доставчика, започнали с еднаква инвестиция ще се развият по съвсем различен начин - тези в града може да пускат по 200-300 човека на месец, онези в села от 10 до 30 и след цитираните 16 години разликата в приходите ще е огромна - от там и развитието. На много им се налага да правят геройства за да оцелеят и да, много колеги ползват SoHo техника, не понеже са прости или скръдзи, а понеже ситуацията го налага - нормален клас техника няма избиване в такава дейност по села и палянки!
И в тази цялата картинка, като ти дойде местния монопол (не националните, те са друга тема) и почне да си копае незаконно оптичните трасета без разрешително и никакви озаконявания, ей тогава вече става мазало - със или без озаконяване по новия закон за физическата инфраструктура, ти не можеш да си конкурентен на такъв. Много неща се обезсмислят.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.