Jump to content

В търсене на добър FTP кабел

Marlow
 Share

Recommended Posts

Здравейте,

опитвам се да намеря походящ и сравнително евтин FTP кабел за изграждане на външни ЛАН трасета.

Бих искал да ви попитам дали сте срещали като параметър fluke test из спецификациите на кабелите и какво би трябвало да означава? Важен ли е да го има или е без значение?

В интерес на истината този параметър не го срещнах в кабелите предлагани от повечето фирми в БГ, но в глобалните каталози го има...

Някакви идеи?

А иначе е ясно, че за да е добър трябва да е чисто меден, а не разни примеси.

http://razhodka.com - Идеи за разходки и туризъм в България

• Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• NetworkPro

2

• ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

8

• Marlow

6

• Mupo neTkoB

2

не е баш тей, малко се прекарах аз с някъв кабел дето на 4 метра не вдига гигабита, кофтито е че ще трябва да го сменям сега

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

То има някви супер евтини дето.. найстина са боза.Попринцип аз съм полвал предимно Seamax,Qubs - Супер са!Иначе и други марки съм полвал но няма да коментирам да не прозвучи като анти реклама...

Аз вероятно ще внеса от Китай и то марка, която я няма тук на пазара и не е използвана, именно затова исках да знам дали като критерии сте срещали това "pass fluke test" защото аз в БГ не съм го виждал да го дава нито един търговец на кабели... странно защо?

Fluke доколкото си спомням е едно устройство за измерване. Измерването трябва да се прави след полагане а не от кашона/макарата. Тъй че не се знае. Определено по-добре с "pass fluke test" отколкото без. :)

много скъпи са продуктите на Fluke - но са много добри - особено във индустриални условия

гледах един каталог - бяха доста нагоре - но не си спомнам колко точно - направи ми впечатление че един комбинират мултисет беше майка си и баща си - но не си спомням точно - но беше доста

• Administrator

гледах един каталог - бяха доста нагоре - но не си спомнам колко точно - направи ми впечатление че един комбинират мултисет беше майка си и баща си - но не си спомням точно - но беше доста

FLUKE 114 EUR TRMS DMM electrician цена only £143.45

линк

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Оказа се, че това fluke test е тест с уред на Fluke, то това се подразбираше де, но това е начин да се докаже, че кабела ще "мята" скоростта която трябва на каквото трябва разстояние. Един вид да си сигурен, че всичко е Ок

Въпроса е какъв е критерия за избор на FTP/UTP кабел на база изолацията? Какво сте забелязали при вас, примерно каква трябва да е тя за да кажем, че дадения кабел е добър и устойчив на външни условия.

А някой ползвал ли е FTP, което е смесл Алуминии + Мед, в какво съотношение са били и дали е доволен от резултатите и цената :)

Ползвал съм такъв микс... незнам в какви съотношения е бил но определено нейскам да ползвам нищо различно от мед..без такива "събери чарк" :) . По отношение на изолацията трябва да не е много твърда.. и да е пластична за да не се "чупи". Трябва да понася добре слънчевите лъчи който напоследък стават все по брутални. И ако е от мед изцяло да не е много мека като на някой марки......

за данимпекс някакви отзиви?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

DJ69, мерси за инфото.

Доколкото разбирам изолацията трябва да е мека и пластична по-скоро. Това добре, а понасянето на слънчевите лъчи от какво се определя, дали има UV защита или от нещо друго?

А това последното за медта и да не е много мека, като на някои марки, би ли обяснил какво имаш предвид, че не мога да захапя?