Jump to content

pomosht za Wifi antenna ot satelitka


sabotage3d

Recommended Posts

Zdraveite popadnah na tazi statiq http://www.engadget.com/2005/11/15/how-to-build-a-wifi-biquad-dish-antenna/  tui kato imam stara satelitka ot tozi tip ima li nqkoi koito e pravil neshto podobno da pomogne blagodarq predvaritelno i ako moje da mi kaje otkude da si kupq chastite. Ideqta mi e da si usilq wifi cartata i da hvasham poveche bezplatni wifita. Ili prosto da si kupq nqkakuv vid antenna koqto moje da se prikachi kum satelitkata i da se usili signala.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

я преведи на български че нищо не се разбира

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

пиши на български

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се просто имам проблем със кирилицата под операционата система. Това което питам е на сателитната ми антена облъчвател ли трябва да и сложа за да мога да хващам далечни Ap-ta. И ако да мога ли сам да си го направя или е по добре да си го купя. И изобщо има ли смисъл от такъв тип антена или е най добре параболична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се направи.Дали има смисъл е относителен въпрос спрямо обстановката.Иначе би трябвало да има смисъл от нея като цяло :) . Ако имаш чиния мисля че може да пробваш - не е толкова скъпо 1метър кабел и 1 букса..Другото което се сещам е някой USB WIFI да го сложиш на мястото на стандартния сателитен приемник естествено ще трябва малко настройка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за отговора.Обстановката е следната обграден съм от две кооперации като моято е по навътре от улицата около 15-20 метра защото имаме двор. Малко се заглушава от двете страни затова търся нещо по силно да хващам в голям радиус. Антената ми е на 15 метра от компа какъв облъчвател можете да ми препоръчате или да си купя параболична за по голям обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е зле да прочетеш за антените малко темички..Има и във форима много добре написани от edemy2001 и не само.Колкото е по-голямо усилването в повечето случай е по тясна диаграмата и на насочване.Ако знаеш къде е точно устройството от което искаш да вземаш и ако не е над 100 метра при пряка видимост може да пробваш нещо по семпло..Не се хвърляй на толкова големи антени за такива разстояния!С каква антена си в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линка  http://www.hardwarezone.com.sg/img/data/articles/2006/1958/p5w_DH.jpg . В крайна сметка след проучване стигнах до извода че ми трябва EnGenius EUB-362 или  EUB-862 и една хубава секторна или панелна антена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

това че ти ще тровиш ефира с 600mW

не значи че ще виждаш нещо иззад ъгъла

стреми се чувствителността на антената да ти е по силна

подобно на лаптопите които виждат силен сигнал

и не могат да се закачат за него защото

вградената им мощност е доста малка

комуникацията е двупосочна каквото и да правиш

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.