Jump to content

Нова мрежа


Antinet

Recommended Posts

Здравейте,

нов съм както във форума така и в интернет технологиите, /но иначе съм сериозен потребител/ и естетвено въпросът ми е като за начинаещ.Значи имаме една единствена мража в града ни с капацитет половин мегабит събрали сме се доста солидна група която искаме да си направим наша по яка мрежа, но нито знаем как нито колко ще ни струва затова се обръщам към Вас за съвет и помощ. Ще се радваме на всякаква информация или съвет-

Мерси предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой град сте, може да има някой наблизо да помогне / предполагам с/у съответното възнаграждение /

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направете карта с точките които ще свържете в мрежата. Ако има пряка видимост ще стане с радио p2p линкове. Ако разстоянията са малки ще стане и с кабел.

Покажете картата....

Каква е сегашната ви мрежа? Може да се надгради...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужните материали са:

Въже: някакво обикновено

Сапун: обикновен

Табуретка: 3 или 4 крака (в крайна сметка може и обикновен стол)

  И понеже сега ще ме заядат защо давам такива съвети ще си напиша. Човек използващ думата "наша яка мрежа" ще е в състояние да направи каква да е мрежа (физически) след чиракуване в произволен ЛАН след 6 месеца. През това време разбира, че 23:30 на 31.12 е нормално да ти се наложи да работиш... Хора получаващи заплата не можеш да ги изкараш лесно на проблем в 22 часа, а вие с пионерския ентусиазъм сигурно ще се дигнете от софрата в кръчмата за да отидете... Само стълбата, инструментите и багажника за някой изгнил кош тръгват от 2к+.. Какъв ви е бюджета? Какво се разбира под "Яка мрежа"? Идиотщини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нужните материали са:

Въже: някакво обикновено

Сапун: обикновен

Табуретка: 3 или 4 крака (в крайна сметка може и обикновен стол)

хиххиихихихи ;D

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

то едно е да си направят няколкото човека мрежа за тях си друго е да искат и пари да изкарат ;D

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако се спре да се мисли за пари и се направи наистина яка мрежа в смисъл различни хора в различни мрежи общ пиринг ? Всеки който е заинтересован от това може да помага било то с точка на достъп или с акъл. Току виш някои спонсор се навил и малко кабел дал или някои шахтичка,помещение или рутерче е дал .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bozio съгласен съм с теб..Но ако това е мрежа от която няма да печели 3 то лице...И още повече някой колега да му даде акъл и техника и накрая да му стане конкуренция....Не става въпрос за пари те толкова колкото за етиката....Не е посочен град/квартал да не говорим, че за някакъв акъл най малко трябва една карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А ако се спре да се мисли за пари и се направи наистина яка мрежа в смисъл различни хора в различни мрежи общ пиринг ? Всеки който е заинтересован от това може да помага било то с точка на достъп или с акъл. Току виш някои спонсор се навил и малко кабел дал или някои шахтичка,помещение или рутерче е дал .

Не може да не се мисли за пари, започва се с няколко човека които му разбират и си я правят , след това иска още някой който не разбира но си плаща, като се развали нещо кой ще го подържа, някой от разбиращите се затича да помогне на съседа ли, а той пак ще киха, някой трябва да работи и да му се плаща , от там започват да се окрупняват нещата и да растът, като ще са 10 човека що да не са 50 примерно, и така се почва идилията .. тоя дето най - много работи дава два лева, прави си фирма и излиза на светло .. и се почна тогава ела че виж ;D .. Миле и предишни постове е обяснил как стоят нещата, това не е хоби а сериозна работа, а пък да не говорим ако се започва от А и Б през какво трябва да минат.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

мерси на всички искренни или не отговори.Значи става въпрос за Доспат на 50км от Гоце Делчев,80км от Смолян и т.н.Ако някой може да каже някаква сума за това което искаме или начин за сега имамаме "човека с парите" :) въпроса е кой колко ще иска и за какво точно - ясно е че няма безплатен обяд.Може и на мейла ми mr.bos08@abv.bg

ПРИЯТНА ВЕЧЕР ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич в главата ти е мусака. Нямаш идея какво е да поддържаш мрежа. Примерно ти давам съвсем разумна оферта:

1. 2 дни да ходиш с нашите ланаджии

2. 1 ден да вдигаш телефона

След това ако все още си навит ще ти върна тези 3 дни работа в Доспат и ще ти нахвърлям идеите кое как да стане. Силно се съмнявам обаче нервите ти да издържат на 17 идентични разговора само сутринта... Ако направиш тези 3 дни работа и приемеш, че ще го понесеш това да ти е ежедневие следващите години (през които няма да изкарваш и пари) се хващай спокойно.

пп То за Доспат май през кулата Снежанка се минава... Забавни години ви очакват ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

мерси на всички искренни или не отговори.Значи става въпрос за Доспат на 50км от Гоце Делчев,80км от Смолян и т.н.Ако някой може да каже някаква сума за това което искаме или начин за сега имамаме "човека с парите" :) въпроса е кой колко ще иска и за какво точно - ясно е че няма безплатен обяд.Може и на мейла ми mr.bos08@abv.bg

ПРИЯТНА ВЕЧЕР ;D

Офф ,не ми се повтарят голи истини,но виждам,че си ентусиаст и за това ще го напиша:

Първо-не сме 2003 ,а 2009 ,както обича да казва моя ортак-с това искам да кажа,че място за сбирщаин решения отдавна няма

С което идваме до второто:

Адски е прав Mile,когато на всяка среща повтаря едно и също-една мрежа вече трябва да се гради не с презумпацията да се надгражда след година,месец или два дни като ни застиска,а с переспективата поне за 10 години работа-сиреч-трябват кинти,трябват доста кинти....

Конкретно за теб-горе-долу съм на ясно с Доспат-приготви си 10к за окабеляване,още 5к за инструментариум и линк до въпросния Доспат(това е възможно най-тънкото решение)

А сега си сметни колко инсталационна такса ще вземаш(ако може да вземаш)колко клиента ще направиш,колко скорост ще им пускаш,и колко месечно ще джариш за нет.

Поддръжката на мрежата за Доспат месечно нека я пишем хилядарка.

Сам си правиш сметката -има ли идея-пиши

Както знаят хората тук аз давам не само акъли ,а и помагам на място

Опа,да-забражих ти кажа-ще имаш конкуренция там-а това значи и дертища-значи требе си узакониш мрежата-2000 само за да издокараш нещата пред общината

И да не съм голословен от към практическа гледна точка-ако можеш да докараш бъдещи над 200 юзера-оптика-това е дълготрайното решение( и авариите ще са ти в пъти по-малко)

btw-Доспат е благодатно място-хотелчета и тем подобни,така че има идея-но се готви ако се решиш-не е лъжица за всеки и само с ентусиазъм не става-ще имаш бели косици на млади години :)

Успех!

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.