Jump to content
  • 0

MikroTik hap ac 2 port пренасочване


walkingcurs3

Въпрос

Здравейте от няколко дни съм на въпросният микротик. Настройл съм си два vlan-a. Срещнах проблем с пренасочването на портовете понеже имам домашен клауд сървар и торрент клиент. От външен източник си ги достъпвам без проблем. Но когато се вържа за WiFi или някой от лан портовете не мога да ги достъпя с днс адреса. Получавам днс адрес от доставчика. Другото което ми направи впечатление че за source ми се изписва IP адреса който е динамичен и в бъдеще ще срешна проблем като се смени адреса. Опитах се да въведа днс адреса potribitel.varna.ddns.bulsat.com но обаче винаги ми се изписва IP-то след прибавянето на правилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 8 часа, walkingcurs3 написа:

Здравейте от няколко дни съм на въпросният микротик. Настройл съм си два vlan-a. Срещнах проблем с пренасочването на портовете понеже имам домашен клауд сървар и торрент клиент. От външен източник си ги достъпвам без проблем. Но когато се вържа за WiFi или някой от лан портовете не мога да ги достъпя с днс адреса. Получавам днс адрес от доставчика. Другото което ми направи впечатление че за source ми се изписва IP адреса който е динамичен и в бъдеще ще срешна проблем като се смени адреса. Опитах се да въведа днс адреса potribitel.varna.ddns.bulsat.com но обаче винаги ми се изписва IP-то след прибавянето на правилото.

Правиш рутера DNS сървър за локалните мрежи и слагаш статичен запис с адреса и името на необходимото устройство !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Чети за "Що е то HarpinNAT"

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 11 часа, 111111 написа:

Чети за "Що е то HarpinNAT"

Ако няма да ползва рутера за DNS сървър нека ползва него правило ! Няма да е нужно правило за другият vlan , а само за този в същата мрежа където се намира сървъра !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 6.03.2020 г. at 11:13, walkingcurs3 написа:

Здравейте от няколко дни съм на въпросният микротик. Настройл съм си два vlan-a. Срещнах проблем с пренасочването на портовете понеже имам домашен клауд сървар и торрент клиент. От външен източник си ги достъпвам без проблем. Но когато се вържа за WiFi или някой от лан портовете не мога да ги достъпя с днс адреса. Получавам днс адрес от доставчика. Другото което ми направи впечатление че за source ми се изписва IP адреса който е динамичен и в бъдеще ще срешна проблем като се смени адреса. Опитах се да въведа днс адреса potribitel.varna.ddns.bulsat.com но обаче винаги ми се изписва IP-то след прибавянето на правилото.

Ми ползвай си днс-а от булсата, всеки път като ти се сменя адреса няма да има проблем. Само да е статик днс записа към твоя акаунт в системата им. Може да си пуснеш едно icmp и ще си видиш новия адрес и ще си влезеш с него в сървъра на конкретния порт. Стига рутера да си обновява source днс записа с новия ти адрес. Ако не го прави няма да стане. Булсата предлагат и срещу заплащане да ти фикснат ип-то към мак адреса ако е толкова проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
преди 14 минути, vector85 написа:

Ми ползвай си днс-а от булсата, всеки път като ти се сменя адреса няма да има проблем. Само да е статик днс записа към твоя акаунт в системата им. Може да си пуснеш едно icmp и ще си видиш новия адрес и ще си влезеш с него в сървъра на конкретния порт. Стига рутера да си обновява source днс записа с новия ти адрес. Ако не го прави няма да стане. Булсата предлагат и срещу заплащане да ти фикснат ип-то към мак адреса ако е толкова проблем.

При положение че микротик-а има безплатна DDNS услуга, за какво предлагаш днс на тоз калпав доставчик?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 минута, 111111 написа:

При положение че микротик-а има безплатна DDNS услуга, за какво предлагаш днс на тоз калпав доставчик?

Доколкото разбрах от прочетеното,той колегата си го има това вече от доставчика. Иначе ако иска да си ползва и IP Cloud на микротика. Не съм го спрял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.