Jump to content
  • 1

EoIP


IvanRalchev

Въпрос

Здравейте,

Направих EoIP между два Микротика и имам пинг до всеки хост на отсрещния микротик. 
Но реално освен пинга друго не работи
Например не зарежда web панела на един от принтерите на порт 80 в браузъра.

Това което съм направил е EoIP с еднакъв номер на тунел, вдигнал съм ipта на тунела съответно 1.1.1.1/30 и 1.1.1.2/30 на двата микротика
Добавил съм Ip routes на двете мрежи(в случая 192.168.1.0/24 и 192.168.88.0/24) през 1.1.1.1 и 1.1.1.2, показва че са reachable.
Вътре от микротиците имам пинг както до 1.1.1.1/1.1.1.2 така и до мрежите зад рутерите.(192.168.1.0/24 и 192.168.88.0/24)
Някой може ли да подскаже какво пропускам?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Собственик

Привет,

Ти Л2 или Л3 решение търсиш ? EoIP e L2, Вкара ли EoIP в bridge на интерфейсите и от двете страни заедно с eth който там ходи в точка1 и точка2 ? 

Ето пример

image.png

 

Поздрави

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, IvanRalchev написа:

Здравейте,

Направих EoIP между два Микротика и имам пинг до всеки хост на отсрещния микротик. 
Но реално освен пинга друго не работи
Например не зарежда web панела на един от принтерите на порт 80 в браузъра.

Това което съм направил е EoIP с еднакъв номер на тунел, вдигнал съм ipта на тунела съответно 1.1.1.1/30 и 1.1.1.2/30 на двата микротика
Добавил съм Ip routes на двете мрежи(в случая 192.168.1.0/24 и 192.168.88.0/24) през 1.1.1.1 и 1.1.1.2, показва че са reachable.
Вътре от микротиците имам пинг както до 1.1.1.1/1.1.1.2 така и до мрежите зад рутерите.(192.168.1.0/24 и 192.168.88.0/24)
Някой може ли да подскаже какво пропускам?
 

Оправи си тунелите с частни адрси т.е. нужно е да добавиш една нула за първото число само - 10.1.1.0/30 мрежа и си виж настройките в стената на преминаващит трафик дали е разрешен трафик от едната частна мрежа 192.168.1.0/24 към другата 192.168.88.0/24 и обратно ?! И не на последно място всяка едно устройство щом трябва да се достъпва от друга мрежа трябва да има сетнат гейтуей в това число и принтера !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

JohnTRIVOLTA

Смених IPтата и след като махнах всичко във Firewalla има резултат

Какви вериги трябва да създам за да мога да оставя включено правилото drop all not coming from LAN и същевременно да се виждат и работят двете LAN между EoIP

Пробвах и със scr address, dst address, по интефейс(EoIP to...), но нещо не ми се получава

Като разбира се новите правила са над правилото drop all not coming from LAN

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Ами то трябва да се види стената какво е сетнато , но ако си с деф.конфиг може да добавиш само правило:

 /ip fi fi add chain=input protocol=gre place-before=1

понеже предполагам че първо правило ти е дроп на невлидните !

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,
Имам същия проблем - пингвам устройствата от отдалечените мрежи, но не се връзвам с webmin. DHCP ми дава адрес на отдалечената локация.
Пингвам и dir.bg, но не го отварям и не се възвам към нищо с TCP/IP.

Това ми е положението: 192.168.0.х-publicIP1-publicIP2-192.168.0.x

Добавих и гореспоменатия филтър. 
Сега от толкова ръчкане и DHCP-то изчезна, но ping-a на dir.bg и устройствата продължава да си върви от отдалечената локация, като задам ръчно IP.

Ще съм признателен, ако някой може да ми помогне.

mikrotik-eoip-1.png

mikrotik-eoip-2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор
Отговорено (Редактирано)

Митко, хубаво си дал някакви шотове от рутерите , но е нужен поглед върху цялостният конфиг на устойствата и основният ти замисъл на схемата, която искаш да реализираш. Ако искаш на лично може да пишеш и евентуално да се чуем за да не се губи време в писания !

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изключително съм благодарен за съдействието и търпението на JohnTRIVOLTA. Решихме проблема с L2TP тунел. За тези, които се чудят ако DHCP не им работи в EoIP - в EoIP тунела се избира ARP: proxy-arp, да не е enabled. 
Благодарности отново!
 

  • Харесай 1
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.