Jump to content
  • 0

Проблем МТ с 2 доставчика и PPPoE


Pavlov

Въпрос

Здравейте отново.

Преди време направих МТ да работи с 2 доставчика като единия да бъде за резерва. Направих всички настройки и вкарах 2 доставчкика - ЛАН и БТК. Обаче се появи следния проблем. Всичко си работеше докато единия от доставчиците ми т.е. ISP1 (ЛАН) от DHCP мина на PPPoE. След включването на PPPoE започнаха проблемите. Когато картата на БТК е включена(ISP2) БТК става преоритетен въпреки че първи доставчик трябва да е ЛАН доставчика. За да ми работи Лан доставчика (ISP1) трябва да изключа БТК (ISP2). Като е включен ISP2 в Adress list на реалното ИП на ISP1 се появява някакъв вътрешен адрес от рода на 10.ххх,ххх.ххх. След като изключа ISP2 отново се появява реалното ИП на ISP1 и нета трагва. На какво може да се дължи това. И друго има странно, че когато нета минава през МТ на лан доставчкина немога да отварям АБВ и някои други сайтове, а иначе ако закача кабела директно на компа там ми се отваря АБВ. Имах вече 1 отговор по темата но не и стана ясно. Благодаря на всички за изразеното мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Точно приоритета на БТК в Distance стажа 0 и измества 1вия доставчик. Трябва играчка и може би ако се зададе ръчно ще стане. Не съм пробвал още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.