Jump to content
  • 0

MT PPTP Client -> win2003 Server проблем скорости


Blind

Въпрос

Здравейте, от известно време се сблъсквам със следния проблем в 2 различни случая.  Имам Windows 2003 Server, който приема PPTP връзки. Същия този сървър се ползва и като гейтуей на локалното място. Настойката е направена с уизарда за ремоут достъп. В друг офис, който ползва RB450G за да обслужва нет-а и да прави PPTP връзка със сървъра. Създавам конекция, връзва се, рутира си, слънце. Но ако почна да disable / enable конекцията и в един момент не иска повече да се върже. Тогава копирам конекцията и и задавам ново име и захапва и пак върви до един момент. Друг проблем: когато не съм пуснал PPTP client-a на МТ, а на работна станция с ХР съм се закачил с вградения windows client, тогава скоростта до сървъра е значително по-висока отколкото с МТ. Реален пример: 6 мегабита през уиндоус и 2-3 през МТ, а натоварването на процесора на МТ не е повече от 20-30% макс. Същия проблем го имам в идентична конфигурация, само скоростите са различни заради връзката, но пак разкача и не иска да закачи докато не копирам конекцията с ново име. Направих и проба на друг сървър 2003, който не се ползва за гейтуей, а е след него с вътрешно IP, а гейтуей е Linksys wrt54gl с оригинален фърмуер и VPN Passthrough enabled. Тогава забелязах, че конекцията закача за по малко от секунда всеки път на enable / disable, за разлика от другите, на които им трябва по около 40+ сек. да закачат отново. Сбърквам се с този проблем, и през малкото свободно време което имам чета, но не откривам отговори, или поне не чета където трябва. Ще съм благодарен, ако някой сподели идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

разрешено ли е GRE

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

разрешено ли е GRE

Ако питаш дали във filter rules имам:

add chain=services protocol=gre action=accept comment="allow PPTP and EoIP" disabled=no

не, там засега е празно, нищо не го спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема за разликите в скороста при микротик pptp клиент срещу работна станция WIN XP, може би се дължи на

MTU/MRU "проблем".

В лога би трябвало да има информация с какво MTU е вдигнат минипорт интерфейса обслужващ pptp. Другия вариант да установиш това е, ping като постепенно увеличаваш размера на пакета  заедно с вдигнат флаг don't fragment докато спре да минава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

1460 е по подразбиране MTU/MRU

при мен работи

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1460 е по подразбиране MTU/MRU

при мен работи

Да и при мен по подразбиране е 1460, но на статуса на връзката показва MTU 1400  MRU 1460

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.