Jump to content

Routing всеки клиент през отделен GW


palace

Recommended Posts

Здравейте,

Имам проблем надявам се, че вие ще ми помогнете. Проблема е следния: на микротик имам 2 доставчика и зад микротика 20 клиента по лан без впн и без глупости пък и да има впн се тая. Искам 1 от тези 20 да го огранича да минава само през единия GW. Как да стане това ако може да ми го разпишете. Примерно въпросния клиент е с вътрешно IP 10.10.10.10. 

Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързи ме да се разписвам много, така че само ще те насоча. Прави се маркировка на пакетите от дадения клиент (src IP) и в routing се прави gate с тази маркировка.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за тъпия въпрос ама може ли да ми обясниш как да маркирам дадения ип адрес, че явно нещо бъркам и нищо не се получава. Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш си пейстни конфигурацията да я прегледаме за несъответствия. Може да я изкараш с /export file=configbackup

после грабваш файла от WinBox->Files и го прикачаш тук, но първо го отвори с Notepad или UltraEdit или Notepad++ за да потърсиш и промениш стринговете password понеже и те ще са вътре.

Ще фърлим един поглед за проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за следващи проблеми може и така да направя за сега всичко работи вече няколко часа надявам се да няма други проблеми ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.