Jump to content
  • 0

Как да направя мрежа


Alehandro

Въпрос

Здравейте

Имам интернет мрежа коята се разпределя от switch,може ли да се направи отделна затворена мрежа в нея посредство микротик.

Извинявам се ако въпросът е малко глупав но до сега не съм работил с микротик моделът му е MikroTik Routers and Wireless - Products: hEX .

Благодаря предварително.

Редактирано от Alehandro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
Преди 15 часа, Alehandro написа:

Здравейте

Имам интернет мрежа коята се разпределя от switch,може ли да се направи отделна затворена мрежа в нея посредство микротик.

Здравей,

Най-добре си нарисувай това, което искаш да направиш.

Както си написал нещата, все едно имаш Мрежа за предоставяне на Интернет (т.е. си Доставчик), но предполагам, че имаш Интернет от някой Доставчик и те са си сложили обикновен суич да си свържеш 2 компютъра. По принцип, всяка мрежа е затворена, докато не добавиш рутер през който да я напускаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 2 часа, hgd написа:

Здравей,

Най-добре си нарисувай това, което искаш да направиш.

Както си написал нещата, все едно имаш Мрежа за предоставяне на Интернет (т.е. си Доставчик), но предполагам, че имаш Интернет от някой Доставчик и те са си сложили обикновен суич да си свържеш 2 компютъра. По принцип, всяка мрежа е затворена, докато не добавиш рутер през който да я напускаш.

Да интернетът ми  е от Доставчик и минава през рутер, но въпросът ми  е има ли как да се направи друга мрежа в самата мрежа с микротикът и тя да е един вид затворена да не се разпространяват данни в цялата мрежа а само в тази която искам да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

включи Микротика в първи порт към едната ти мрежа, включи компютрите които искаш да са в отделна мрежа  в другите портове - готово

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.