Jump to content

Много гадна проблемация, даите акъл моля ...


Nedelin

Recommended Posts

Проблема е следния, микротик с WiFi карта ТП-ЛИНК на 2,4Гхз. За нея има закачено ап едимакс. От време на време прави дисконект и за част от секундата след това конект и тва през секунда. Днес това го прави вече 7-8 пъти.

Прилагам снимка с лога.

От какво може да е, вярно е че ефира е мазало скоростта която прекарва е 4-5Мбпс, не ми трябва повече но поне да не прави тоз проблем. 

Поздрави!!!

post-185-130900725067_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"reassociating" - happens on AP: connection assumed to be lost, because  Station that is considered already associated attempts to associate again.  All connection related information must be deleted, because during  association process connection parameters are negotiated  (therefore "disconnected"). The reason why Station reassociates must be  looked for on Station (most likely cause is that Station for some reason  dropped connection without telling AP - e.g. data loss, configuration  changes).

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Wireless_Debug_Logs

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Wireless_FAQ

т.е. edimax-а (клиент режим) решава че няма връзка вероятно поради шум и т.н. и решава да се реконектне към MikroTik AP-то...

Какви възможности, настройки предлага edimax-а? Дали с малкото което може да се промени може да се заобиколи това реконектване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам същия гаден проблем от два дена насам и немога да го измисля на какво се дължи , изпробвах много варианти / канали , режими и т.н / но неиска да се закрепи и да тръгне като хората  Ts17OPk0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

какви са нивата на връзката

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отзивите, работите се стабилизираха от само себе си.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картата е Atheros AR5413 / днес отделих антената за малко от пиктейла хванах ги двете поотделно и ме изпраска токец по  - силен отколкото очаквах дали пък няма некви отечки /  Ts1ZQPWi.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Картата е Atheros AR5413 / днес отделих антената за малко от пиктейла хванах ги двете поотделно и ме изпраска токец по  - силен отколкото очаквах дали пък няма некви отечки / 

импулсен ли адаптер ползваш ?

опа ся видях че е комп ... кофти зануляване имаш :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.