Jump to content

Ниско скорост на speedtest.net


koko

Recommended Posts

Колеги, имали някаква врътка за тоя спеедтест.

Рутера е микротик, реални ип-та, 100мб пиъринг

и със и без шеипър немога повече от 15мбпс да покаже на теста.

оптивах всякакви сървъри които са дадени в българия.

при торенти или от фтп правя 98мб което си е макса на мрежата.

Проблема идва от там че явно на клиента това е ми е показателя за скорост и сега недоволства от че не постигат предполагаемия резултат.

Междодругото подадох заявка да стана локален хостинг на спеедтеста и чакам да ми отгворят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай Linux от USB/CD/DVD и направи теста от там да видим дали не е от бозата :)

Преди това може да опиташ да теглиш от ftp с една конекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клиента ти може да му намериш теми с дискусии по форуми, за това колко вярно показва тоя спиид тест.Щом казваш че на фтп и торенти се държи добре.

инсталирай му някоя от този род програмки: NetMeter, DUmeter, BWmeter и приключвай с "проблема"

Междодругото подадох заявка да стана локален хостинг на спеедтеста и чакам да ми отгворят
[/]

Утре някой друг спиид тест ще му е показател на клиента ти, тогава какво правим..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал Варна <-> София, Пловдив, Бургас: 60+ мeгабита, в БГ трябва да е бърз тества. Даже в Европа също е доста добре до някои сървъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

при мен показва 280 мегабита на 10/100 карта

страшно измислен тест

наскоро гледах как на бтк ъплоуда според тоя тест е 4 мегабита

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Колеги, имали някаква врътка за тоя спеедтест.

Рутера е микротик, реални ип-та, 100мб пиъринг

и със и без шеипър немога повече от 15мбпс да покаже на теста.

оптивах всякакви сървъри които са дадени в българия.

при торенти или от фтп правя 98мб което си е макса на мрежата.

Проблема идва от там че явно на клиента това е ми е показателя за скорост и сега недоволства от че не постигат предполагаемия резултат.

Междодругото подадох заявка да стана локален хостинг на спеедтеста и чакам да ми отгворят

Ако тез твои клиенти са си пуснали междувременно някой торент клиент или друга програма заемаща bandwith по време на теста е нормално :)

111111 :) да нямаш голям бърст че ти отчита толкова много (базик ) между другото и при нас на един клиент на 100мбит карта му е отчел 182мбит! ха сега де :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко  - пробва ли с друг комп  при клиента ?

Иначе примери много за по висока скорост - у дома най редовно ми дава 120-150 mbita през wireless радио работещо на 802.11г :) Но това е лесно обяснимо, ако тестваш при едни и същи условия (към един и същи сървър, файл ,броузер, ИП) и  се кешира или се случва нещо подобно.

Интересен е обратния вариант както при Коко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • 1 year later...

Малко да разбутам старата тема :) Значи според мен си показва вярно обаче НЕ и в натоварените моменти и то НЕ по вина на доставчика от който се пуска теста ами според мен трасетата който използват за SPEED теста увисват. . Щото ми е давало, че имам 1-2мегабита до София примерно пък тегля файл от БГ ( не е торент ) с 2-3мегабайта ?!

Общо взето не е критерий тоя тест според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах тоя проблем... При 90 Mbps пакет, спийдтеста ми отчиташе към 260Мbps (не се сещам за точната стойност) при 100 мегабитова карта. След няколко месеца, пак при същия тест се отчиташе неповече от 25~30Мbps. Интересното беше че ъплоуда си остана един и същ... Доставчика не ми повярва, даже се опита да ми обясни че нямам гигабитова карта и че ползвам грешен сайт,но след като му пратих скрийншотове, спря да пише  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтвайте си браузърите, Flash плугините и оптимизирайте с "TCP Optimizer" и тогава пак тествайте и в същото време гледайте CPU натоварване и графика на линка примерно с DU Meter, NetMeter и т.н.

Пробвайте и с Google Chrome последна версия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.