Jump to content
  • 0

Проблем явно с рутирането


kvant08

Въпрос

Здравейте, имам следния проблем - вързани са 3 рутера един след друг. И 3-те са с Микротик. От рутер1 на етх3 192.168.100.1 се връзва на етх1 на рутер2 с IP 192.168.100.2. С WINBOX-a се влиза няма проблем. На етх3 на този рутер(Рутер2) има вързан още един рутер-Рутер3. Мрежата е 192.168.3.0. Рутера е на 192.168.3.50. Когато искам от рутер1 да се вържа с winbox-a към рутер3 не става. Описал съм в рутер1 в ROUTE но пак не става. Ако някой може да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Вдигни им по един адрес от тази мрежа няма да има проблеми .А това което се чудя е защо трябва се връзват директно към картите а не ги направиш със суич избягваш много рутинги .

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вдигни им по един адрес от тази мрежа няма да има проблеми .А това което се чудя е защо трябва се връзват директно към картите а не ги направиш със суич избягваш много рутинги .

Тоест, ако съм разбрал правилно да бъде не 192.168.3.0 а 192.168.3.2 примерно - така ли? А за директно не става - връзката между рутерите е по радио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тоест, ако съм разбрал правилно да бъде не 192.168.3.0 а 192.168.3.2 примерно - така ли? А за директно не става - връзката между рутерите е по радио.

Route изобщо не ти трябва вдигни си последователни адреси на 3-те рутера пример: 192.168.3.2 , 192.168.3.3 и 192.168.3.4 предполагам ,че използваш  WDS или ЕоIP-тунели .Вдигниги на етхер1 при нужда ги бриджваш.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами до сега работеше без проблем.Настройките не съм променял. Смених само радиата, защото едното спря. Може ли да е от тях - примерно ако МАС  адреса на етх3 на рутер1 става МАС адреса на радиото1 и ако МАС адреса на етх1 на рутер2 става МАС адреса на радио2? Но тогава защо няма проблем когато с WINBOX-a се връзвам с рутер2?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.