Jump to content
  • 0

Стойност на кондензатори на RB450


Асен Нейков

Въпрос

Здравейте,  на борда от прикачената снимка се вижда едни липсващ кондензатор и един, който е сменян. С какви стойности трябва да бъдат те? И понеже виждам, че двата 6.3 волтови са заминали, със същите ли да ги сменя или ще ми препоръчате с други параметри? В момента рутера не може да прекара повече от 10 мегабита на порт и това ме дразни, иначе всичко друго му е наред.

 

rb450.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Аз слагам Hitano златната серия или Elna. Ако не намериш точната стойност слагаш следващата по-висока.

На Wurth кондензаторите изглеждат доста добре, все още няма как да кажа мнение тъйкато са от няколко месеца монтирани.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравей,

Щом има видимо изтекли електролити, сменяй всички - най-добре със съшия капацитет, но с по-високо напрежение (например 6,3 v сменяш с 10 или 16 v) задължително 105 градусови. Принципно малко по-голям капацитет не би трябвало да е проблем, но знае ли човек какво и как са смятали проектантите. Също така е добре да са Low ESR, а като марка мога да ти препоръчам Hitano - има и други добри марки, но до момента поне аз с Hitano не съм имал ядове. По-скъпи са, но за 5 кондензатора, ако си ги поръчаш, цената на доставката ще е по-висока от цената на самите кондензатори. Ако искаш мога да ти кажа от къде си ги поръчвам, ама на лични за да не се брои за реклама 🙂  Според ей това http://multi27.blogspot.com/2012/01/repair-mikrotik-rb450.html и леля Гугъл преводачка,  4-те електролита (без този, до захранването) са 560 uF/6,3V - ако мястото и габарита на кондензаторите позволява, ако сложиш такива на 16V - RB-а ще стане вечен. Също така не забравяй да смениш и електролита, който е до захранването пак с по-високо напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, Щирлиц написа:

Здравей,

Щом има видимо изтекли електролити, сменяй всички - най-добре със съшия капацитет, но с по-високо напрежение (например 6,3 v сменяш с 10 или 16 v) задължително 105 градусови. Принципно малко по-голям капацитет не би трябвало да е проблем, но знае ли човек какво и как са смятали проектантите. Също така е добре да са Low ESR, а като марка мога да ти препоръчам Hitano - има и други добри марки, но до момента поне аз с Hitano не съм имал ядове. По-скъпи са, но за 5 кондензатора, ако си ги поръчаш, цената на доставката ще е по-висока от цената на самите кондензатори. Ако искаш мога да ти кажа от къде си ги поръчвам, ама на лични за да не се брои за реклама 🙂  Според ей това http://multi27.blogspot.com/2012/01/repair-mikrotik-rb450.html и леля Гугъл преводачка,  4-те електролита (без този, до захранването) са 560 uF/6,3V - ако мястото и габарита на кондензаторите позволява, ако сложиш такива на 16V - RB-а ще стане вечен. Също така не забравяй да смениш и електролита, който е до захранването пак с по-високо напрежение.

Благодаря за изчерпателния отговор :) Намерих 16v 680 микрофарада, смятам да се пробвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 1 час, master написа:

Аз слагам Hitano златната серия или Elna. Ако не намериш точната стойност слагаш следващата по-висока.

На Wurth кондензаторите изглеждат доста добре, все още няма как да кажа мнение тъйкато са от няколко месеца монтирани.

И Вюрт ли започнаха да правят кондензатори?!?! Не знаех ...... Както каза един колега: "По спешност си купих рутер от плод-зеленчука (Кауфланд) .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 2 часа, master написа:

we-online.com

Имат интересни и читави неща, цените са по-различни.

Благодаря! Ще погледна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С моите скромни инструменти и способности ми отне половин ден да ги сменя :) Сега ще го изтествам да разбера крайния резултат от упражнението. Ще имам предвид Hitano като производител, благодаря още веднъж.

RB450.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.