Jump to content

голям проблем - слаба чуваемост в едната посока


koko

Recommended Posts

Здравейте, линка е 7км , картите са ЦМ9, антените 60см, нстриим

В едната посока ццк-то е 100% в другата 35%. От какво може да идва проблема.

Вчера и днес смених пигтейли, кабели, облъчватели, карти и бордове, положението остава съшото, взех и суперченъл но дори на 4900 или на 6000мхз положението е проценти е същото.

Проверих да не са се разместили антените но са в посоката с най-хубав сигнал

Линка работи от 2 години без проблем, от около месец започнаха да се вдигат времената и тези дни остана време да го почовъркам.

Някой има ли идея или насока къде да търся проблема, може ли ако е израстнало дърво в едната посока да е перфектен сигнала а в другата не ? 21559964.jpg

Опитах да пусна на 5г без турбо но и там е без промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странен проблем, провери си пак антенките добре ли са насочени, разбутай ги наляво на дясно. Провери и ефира, някой да не би да пречи на едната ти антена, да не се е зашумил.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бутах антените и вчера, на страни, по височина, но нямаше промяна, мерих наново фокусното разстояние.

днес нещата са по-добре от самосебеси

тх-са е паднал на 80% но пък рх-са е 60% но въпреки пинга е със средно време 4-5мс

ограничил съм ги да се закачът на 36мб. сигнала остава в едната посока 58 в другата 70

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи това ограничение на колко да се закачат. Направило ми е впечатление, че колкото по ограничаваш толкова по бавно става. Смисъл, като се закат на 54Мбпс реално прекарва примерно 20, като ги направиш да се закачат на 24Мбпс реално ще прекарва 13-15 примерно. Аз скоростта я оставям по дефаулт на колко си иска на толкова да се закача, най добре според мен.

Но ти пробвай все пак какви скорости ще ти прекара при единия и другия случай :)

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имаше една тема какво се прави при кофти вифи линк има доста жокери.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=525.0 е темата е pinned - лепната отгоре :)

Много странно. Щом всичко е сменено вече и резултатите са същите - значи е влияния от други антени и/или лоша зона на Френел.

А дали са даобре насочени ... ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с

http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=525.0 е темата е pinned - лепната отгоре :)

Много странно. Щом всичко е сменено вече и резултатите са същите - значи е влияния от други антени и/или лоша зона на Френел.

А дали са даобре насочени ... ? :)

Според теб дали са? Като имаш предвид постната снимка отгоре, като знаем по презумция, че картите са еднакви и работят на еднаква мощност.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% зашумен ефир на едната точка или има електромагнитни смущения имам няколко линка на различни честоти 2,4гхц турбо и 5 турбо и при мен е същата работа от едната страна има разлика 12-15 децибела в сигналите спрямо другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а в CCQ има ли голяма разлика при теб?

въпреки че сега разликата в дб остана но успях да подбера честота със 70% CCQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

55459290.th.jpg

24944727.th.jpg

от едната страна пускаш на -73 от другата приемаш на -54 , нещо не ми се връзва. Какво е нивото на шума и изходната мощност?

Би могло да се обясни с разлика в шума от 19дбм ?!?!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.