Jump to content

Въпрос за TL-WN550G


Nedelin

Recommended Posts

Здравейте, 

Купих си TL-WN550G от метро стара загора, като си мисля че ще е подобна на TL-WN551G и ще върши работа. Оказа се че TL-WN550G е с антена която не е  с SMA конектор. Разрових се малко в нета и разбрах че това е единствената разлика между двете карти. Та въпроса ми е, може ли да се изкара SMA-to, направо да се забие на платката и да стене като TL-WN551G. Има там едно малко кондензаторче което в случая е сложено по друг начин и е към стандартната антена, а има и друга писта до него която би трябвало да се използва като TL-WN551G за SMA конектора. Ако обърна въпросния кондензатор и си забия едно SMA на платката ще има ли някакъв проблем.

Някой правел ли е такова извъртане?

Надявам се да ме разберете, че нещо доста усукано написах въпроса :)

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам снимки.

TL-WN550G (не можах да намеря по голяма снимка)

82566786.th.jpg

TL-WN551G

58497540.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблеми.. Но може да сложиш и букса с кабелче и да го запойш на мястото на стария кабел за по-сигурно.. :) Гледай тинова с който запояваш да е по-качествен и да е от тънкия..Задължително добро локално осветление,добре зачистване на колофона след спойката.Може да го направиш със станция за горещ въздух ако имаш налична.

п.п.Желателно е поялника да е занулен!И да се изполват мерки против статично електричество..Не е желателно изполването на флюсове и други там бози на киселинна основа за зачистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Купих си TL-WN550G от метро стара загора, като си мисля че ще е подобна на TL-WN551G и ще върши работа. Оказа се че TL-WN550G е с антена която не е  с SMA конектор. Разрових се малко в нета и разбрах че това е единствената разлика между двете карти. Та въпроса ми е, може ли да се изкара SMA-to, направо да се забие на платката и да стене като TL-WN551G. Има там едно малко кондензаторче което в случая е сложено по друг начин и е към стандартната антена, а има и друга писта до него която би трябвало да се използва като TL-WN551G за SMA конектора. Ако обърна въпросния кондензатор и си забия едно SMA на платката ще има ли някакъв проблем.

Някой правел ли е такова извъртане?

Надявам се да ме разберете, че нещо доста усукано написах въпроса :)

Поздрави!!!

Нямаш проблеми! Ако си намериш SMA ми се обади - ще ти го запоя и най-вече кондензаторчето - до преди 2 години ремонтирах GSM апарати!  :)

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Прилагам снимки.

TL-WN550G (не можах да намеря по голяма снимка)

TL-WN551G

колко пари ти излезна ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Велине имам една TL-WN551G ако те интересува такава карта знаеш де съм :)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодаря ви за отговорите, ще пробвам. За запояването, не е проблем, разбираме от тез работи. 

Велине, картата ми излезе 22лв и някакви стотинки с ддс. Много изгодно, работи си прерфекно, само антената и е проблема. Относно гаранция, ако стане нещо, не смятам да я търся, все пак е за 22лв, а и развъртанията който правят от Метро не си струват.

Поздрави от морето !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Благодаря ви за отговорите, ще пробвам. За запояването, не е проблем, разбираме от тез работи.

Велине, картата ми излезе 22лв и някакви стотинки с ддс. Много изгодно, работи си прерфекно, само антената и е проблема. Относно гаранция, ако стане нещо, не смятам да я търся, все пак е за 22лв, а и развъртанията който правят от Метро не си струват.

Поздрави от морето !!!

мда идеална е :) и аз трябва да се сдобия с една за едно хот спотче :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не знам струва ли си занимавката, да се взима TL-WN550G за 10лв по евтино и да се преправя антената. В конрад има TL-WN551G за 32 пари. :)

Поздрави от морето!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Само не знам струва ли си занимавката, да се взима TL-WN550G за 10лв по евтино и да се преправя антената. В конрад има TL-WN551G за 32 пари. :)

Поздрави от морето!!!

http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=35159  по евтино е даже .. само че дали е сигурна подръжката от Мт

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някой 10 лева са много.. аз лично не бих се занимавал да я побългарявам за такава разлика но при теб се налага :) .То времето,конектора ( няма да е под 2-3 лева).А й все пак най-вече гаранцията...Как се справя за хот спот ми е много интересно?Някой тествал ли е в реални условия с поне 2-3 усера на нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи си на МТ, 100% гаранция, с Атерос чип е. До колкото знам, работи супер и ще държи на усери. Иначе от личен опит, картата успява да прекара 24Мбпс, и е стабилна, но те първа ще я тествам с повече от един усер.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да ви кажа какво стана с упражнението.

Преместихме въпросния кондензатор към другата писта(с голям зор, помалък е от милиметър) и забихме СМА конекторче. Всичко си тръгна без проблем и тея дни картата ще стане част от мрежата :-[

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аз си поръчах направо със запоен :-[ не че ми е проблем запояването но няма смисъл ;)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си поръчах направо със запоен :-[ не че ми е проблем запояването но няма смисъл ;)

Ами да, няма смисал от тази играчка при положение че ги има 551G за 22-24лв. но аз не знаех, чак като си купих тази разбрах че 551 ги има за такива пари.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.