Jump to content
  • 0

Layer7 Protocols проблем


velko

Въпрос

Преди време сменихме RB2011UiAS-IN, понеже пострада от близко попадение на мълния, със RB2011LS. Разликата е, че новия няма дисплейчето само. ОС е 5.21 - прехвърлихме бекъпа от стария и си потегли всичко, имаме 10-тина компютърчета вързани. Сега установявам, че всички си цъкат фейсбук, въпреки че са направени настройки в Layer7 в Regexp е записано  -    "^.+(facebook.com).*$", action -drop, за цялата мрежа 10.10.10.0/24. Преди си работеше сега не ще, изтрих всичко във Filter Rules, наново създавах, по отделно за всеки комп и неще и не ще. На някой случвало ли му се е такова нещо.

Редактирано от velko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор
Преди 9 часа, velko написа:

Момчета, не може да се победи тоз змей фейсбук. Всичко каквото е написано тук и там, по всякакви начини го правя и накрая...пак се отваря.. и незнам вече, взех да си мисля че рутера е повреден. Каквото и правило да създам примерно за някъв сайт, все едно че нищо не съм създал. Създадох едно правило накрая да дропне всички адреси от адрес листа на цялата мрежа - получи се, спря им нета, е начи работи, ма нищо не мога да им забраня кат сайтове😀.

Опиши им AS мрежите няма как да зареди.

https://bgp.he.net/AS32934#_prefixes

 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Преди 5 часа, trapatoni написа:

Обърках се, можеше по-спокойно да ме контрираш. Имах предвид DNS over HTTPS.

Извинявай, ако съм те засегнал 🙂  За DoH съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На 13.11.2019 г. at 15:02, trapatoni написа:

Имаш някое "общо" правило някъде, което разрешава "всичко", примерно.

За DNS, клиентите може да решат да ползват secure DNS, който минава през SSL/TLS и там вече не можеш (почти). Има достатъчно налични публични DNSSEC.

Настройките отдавна ги е правил някой, взех да си мисля че наистина нещо не е конфигурирано правилно. Сега четейки за базовите настройки виждам на нашия рутер , че няма никакъв запис в IP->DNS, във IP->Firewall->Filter Rule има само едно правило да разрешава всички адреси, NAT си е уж както трябва и работи. Не е създаван бридж, портове 3 до 5 са слейф на порт 2 - LAN, порт 1 е WAN. DHCP server  с име едикоеси раздава адреси на ether2 от създаден pool от 2 до 254,  DHCP server-> Network->address - 192.168.123.0/24,  също  на DHCP server са настроени DNS и Gateway - 192.168.123.1.  В IP->Routes - dst addres 0.0.0.0/0 както и gateway на доставчика 87.ХХ.ХХ.ХХХ.1 Какво друго  да погледна, ако трябва да конфигурирам наново всичко ли незнам.

Редактирано от velko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изпратил съм ви на лични, ако още някой иска да си поблъска главата  ще изпратя и на него😀.

Редактирано от velko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Прати и на мен , ако желаеш, да ти спретна цял конфигурационен скрипт. Надявам се да си ъпдейтнал борда все пак до последен стейбъл рилийз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.